Temat Tygodnia – środa, 13 października br.

  • 13.10.2021, 16:08 (aktualizacja 13.10.2021, 18:45)
  • Leszek Wątkowski
Temat Tygodnia – środa, 13 października br. ZTV Świnoujście
Gościem w programie Temat Tygodnia była Dorota Konkolewska prezes Zarządu Szpitala Miejskiego w Świnoujściu.

Z naszym gościem rozmawialiśmy m.in. o realizacji szczepień i podejściu do akcji szczepień mieszkańców p. COVID-19. Skoro rozpoczęliśmy szczepieniami, to zapytaliśmy również o szczepienia mieszkańców preparatami p. grypie, które to w ilości 1.200 zrefundował seniorom 60+ świnoujski samorząd. Szpital każdego roku czynnie włącza się w realizację Budżetu Obywatelskiego, zgłaszając pilne projekty związane z doposażeniem w sprzęt i akcje mające za zadanie ogólnie pojętą profilaktykę zdrowia. Do budżetu na 2022 rok zgłoszone zostały na ogólną kwotę miliona czterdziestu tysięcy złotych dwa projekty. Nie wszyscy wiedzą, że świnoujski Szpital Miejski miesiąc temu wyróżniony został przez Ministerstwo Zdrowia Certyfikatem Akredytacyjnym. Co oznacza przyznanie tego certyfikatu? Na te i wiele innych zagadnień odpowiedziała pani prezes szpitala. Zapraszamy!

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dr No
Dr No 14.10.2021, 20:23
Rozwiązanie jest proste ale w panstwie pis raczej nie realne bo antycividowcy to głownie ich elektorat - leczyć tych nie zaszczepionych odplatnie - bez finansowania z NFZ.
Ustalić kwotę na kilka tysięcy złotych i tyle.
Dlaczego Ja jako podatnik mam płacic za leczenie ludzi negujących zasadność szczepień?
Do takie decyzji trzeba odwagi a nie komunistów w nowym wydaniu.
Z.Z.C
Z.Z.C 14.10.2021, 07:56
Nie ma co liczyć na to, że znajdą się chętni do szczepień, bo nikt w żaden sposób nie jest w stanie przekonać antycowidowców do szczepienia jak tylko łóżko respiratorowe w szpitalu, na które może być dla takiego delikwenta za późno. Robią to na własne życzenie. Tylko dlaczego robią to zarażając innych?

Pozostałe