Jest w kalendarzu taki dzień…

  • 18.10.2021, 12:49 (aktualizacja 18.10.2021, 14:42)
  • Leszek Wątkowski
Jest w kalendarzu taki dzień…
Tym dniem jest Dzień Pierwszej Miłości, który zaznaczony jest w kalendarzu 18 września. Znawcy przedmiotu twierdzą, że pierwsza miłość przejawia się u homo sapiens jednakowo: od motyli w brzuchu, wewnętrznej energii która pozwala przenosić góry, ogólnej lekkości i wesołości oraz rumieńców pokrywających lico. Niektórzy sądzą, że to pierwsze zakochanie jest tym jedynym i prawdziwym...

Uczucie miłości jest jedyne w swoim rodzaju i najlepiej zapamiętane… To dobra okazja, by przypomnieć sobie swoje miłosne podboje i uniesienia sięgające gwiazd, przypomnieć  towarzyszące im uczucia i nabywane doświadczenia. Jedno jest pewne, że kochać warto niezależnie od wieku i sytuacji. I tyle wstępu. Warto odwołać się teraz do subtelnych pielęgnacji uczuć, i cementować je na wieki poprzez choćby wspólny udział w różnego rodzaju wydarzeniach, które podkreślać będą wyjątkowość Dnia Pierwszej Miłości.

Taka wyjątkowa uroczystość odbyła się w Parku Zdrojowym w Świnoujściu, gdzie od godziny 19. W różnych punktach odrestaurowanego parku, na mini scenach mogliśmy w skupieniu wysłuchać koncertów w wykonaniu artystów ze Szczecina i Świnoujścia. Natomiast, główny koncert pod gwiazdami odbywał się w Altanie Koncertowej w wykonaniu światowej sławy, znakomitego pianisty jazzowego, Konrada Paszkudzkiego i jego zespołu. Muzycy przyjechali na wyspę specjalnie ze Stanów Zjednoczonych. Pomysł koncertów na terenie Parku Zdrojowego właśnie 18 września, zrodził się ponad rok wcześniej u świnoujścianina, przebywającego obecnie w San Francisco  - Łukasza Filińskiego i odebrany został przez władze samorządowe, mieszkańców jak i gości Świnoujścia z pełną aprobatą i zachwytem. Dziś, w poniedziałek, 18 października br. mija miesiąc od muzycznego wydarzenia i otwarcia po rewitalizacji Parku Zdrojowego. Zapraszamy na muzyczne wspomnienia…

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jagielski - Szczecin
Jagielski - Szczecin 19.10.2021, 08:09
Wspaniały pomysł by tym koncertem w sposób nieszablonowy uczcić pamięć wieloletniej prezes Uzdrowiska Świnoujście - Krystyny Filińskiej, i w niecodzienny sposób dokonać otwarcia Parku Zdrojowego. Koncerty na wielu parkowych scenach wspaniałe a główny, to już wykonawcy i sam koncert z najwyższej muzycznej półki! - Panie Łukaszu - dziękuję! To było to! :)

Pozostałe