Świnoujście. Wszystko dla bezpieczeństwa. Wszystko dla życia!

  • 08.11.2021, 14:29 (aktualizacja 08.11.2021, 16:05)
  • Leszek Wątkowski
 Świnoujście. Wszystko dla bezpieczeństwa. Wszystko dla życia! ZTV Świnoujście
Dzięki świnoujskiemu Stowarzyszeniu WinKids i Firmie GAZ-SYSTEM S.A. od wielu lat realizowany jest wieloetapowy projekt „SYSTEM ŻYCIA” Już przed tegorocznymi wakacjami zajęcia poznawcze, na których dzieci m.in. poprzez zabawę uczyły się podstawowych mechanizmów związanych z bezpieczeństwem nad wodą, był pierwszym etapem, który zapoczątkował konkretne szkolenia specjalistyczne w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nie zaprzestano nauki i szkoleń w czasie wakacji. Do działań włączyli się ratownicy WOPR i instruktorzy, którzy wiedzę i praktyczne działania w niesieniu pierwszej pomocy przekazywali wśród plażowiczów, rozdając jednocześnie opaski bezpieczeństwa dla dzieci. O dalszych działaniach szkoleniowych rozmawialiśmy z koordynatorem i instruktorem WOPR Jarosławem Włodarczykiem, dzięki któremu w Budżecie Obywatelskim na 2022 rok na projekt „Iskra Życia” zapisana została kwota 428 350 złotych na zakup ogólnodostępnych urządzeń  - AED ratujących życie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Teresa Jarosławska
Teresa Jarosławska 08.11.2021, 17:09
Jarosław Włodarczyk jest chyba jednym z niewielu prawdziwych i w dobrym mniemaniu świnoujskim społecznikiem. Robi dużo dobrego prowadząc lub inicjując akcje które naprawdę społecznie są nie do przecenienia. Brawo Panie Jarosławie, to jest lokalne zaangażowanie dające konkretne i wymierne korzyści wszystkim mieszkańcom!
Jarek
Jarek 09.11.2021, 10:33
Pani Tereso bardzo dziękuje :)
Oczywiście zapraszam na bezpłatne warsztaty z pierwszej pomocy - informacje wkrótce :).

Pozostałe