Nowogard pozyskuje kolejne środki i... przyjaciół

  • 10.11.2021, 14:20 (aktualizacja 10.11.2021, 17:50)
  • Tomasz Sawicki
Nowogard pozyskuje kolejne środki i... przyjaciół ZTV Nowogard
Na sali narad Urzędu Miasta i Gminy Nowogard w środę, 10 listopada br. spotkali się wicemarszałkowie Urzędu Marszałkowskiego województwa zachodniopomorskiego: Olgierd Kustosz i Stanisław Wziątek, przedstawiciel Rady Miejskiej Nowogardu Stanisław Saniuk, sołtys Wierzbięcina Agnieszka Nowacka wraz z grupą pań z Koła Gospodyń Wiejskich. Gospodarzem niecodziennego spotkania był Robert Czapla burmistrz Nowogardu. Spotkanie dotyczyło podpisania ważnej umowy na którą od dawna czeka Sołectwo Wierzbięcin.

Wierzbięcin jest jednym z 37 sołectw Gminy Nowogard, oddalonym od centrum miasta około 7 kilometrów, zamieszkuje tam blisko 500 mieszkańców i jak stwierdziła sołtys Agnieszka Nowacka, Wierzbięcin jest urokliwą i co najważniejsze rozwojową wioską.  Spotkanie w tak zacnym gronie dotyczyło podpisania umowy Gminy Nowogard z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie remontu świetlicy wiejskiej w kwocie ponad stu tysięcy złotych. (dwa razy tyle dołoży Gmina) Świetlica niezbędna jest choćby do wspólnych, różnego rodzaju spotkań i imprez integracyjnych mieszkańców i rozwoju działalności Koła Gospodyń Wiejskich. 15 minutowe spotkanie zakończyło się okolicznościowymi podziękowaniami, kwiatami i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez KGW Wierzbięcin.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tomasz Sawicki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stanisława
Stanisława 13.11.2021, 07:29
Bardzo pozytywne są tego typu spotkania wraz z przedstawicielkami gospodarzy terenu. Pan Burmistrz Czapla jak zwykle w pełni formy i animuszu do dalszych działań!

Pozostałe