Świnoujskie obchody 103 rocznicy Odzyskania Niepodległości

  • 12.11.2021, 13:08 (aktualizacja 12.11.2021, 14:08)
  • Leszek Wątkowski
Świnoujskie obchody 103 rocznicy Odzyskania Niepodległości ZTV Świnoujście
W czwartek, 11 listopada br. na placu Słowiańskim w Świnoujściu odbyły się oficjalne obchody 103 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości.

Po złożeniu meldunku dowódcy kompanii honorowej – dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża i przeglądzie pododdziału, poczet flagowy Komendy Portu Wojennego przy dźwiękach mazurka Dąbrowskiego dokonał podniesienia na maszt flagi narodowej. Do rocznicy Święta Niepodległości nawiązał w swoim okolicznościowym wystąpieniu prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. Przybyły na uroczystość delegacje służb mundurowych, kombatanci, przedstawiciele organizacji pozarządowych,  partii politycznych, młodzież szkolna i harcerze przy pomniku Bohaterom Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej złożyli wiązanki kwiatów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas uroczystości na placu Słowiańskim odbyła się także okolicznościowa 45 sesja Rady Miasta Świnoujścia na której m.in. przewodnicząca Rady Miasta, radna Elżbieta Jabłońska wręczyła zgodnie z podjętą uchwałą, Honorowe Obywatelstwo Miasta Świnoujście, które odebrali: wieloletni radny Stanisław Bartkowiak i ksiądz prałat kanonik Roman Garbicz. Po zamknięciu sesji Rady Miasta, odbył się Apel Pamięci, zakończony oddaniem salwy honorowej. Utwór muzyczny „My pierwsza brygada” w wykonaniu orkiestry wojskowej ze Świnoujścia zakończył obchody Narodowego Święta Niepodległości w Świnoujściu. Zapraszamy na obszerne filmowe fragmenty z czwartkowej uroczystości.

 

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
B.
B. 12.11.2021, 18:30
Pan Bartkowiak i pan Garbicz są bardzo podobni do siebie :)

Pozostałe