Nie ma zgody na zamknięcie dwu wiaduktów jednocześnie

  • 24.11.2021, 17:33 (aktualizacja 24.11.2021, 17:35)
  • Wioletta Mordasiewicz Media
Nie ma zgody na zamknięcie dwu wiaduktów jednocześnie Wioletta Mordasiewicz Media
Zaczęta w grudniu 2019 roku przebudowa wiaduktów kolejowych w Stargardzie powinna się zakończyć w tym roku. Takie były pierwotne założenia. Tymczasem terminy zakończenia kolejnych etapów robót zmieniają się jak w kalejdoskopie. A całe miasto stoi w korkach.  Trudną sytuację na drogach spotęgowało zamknięcie przejazdów kolejowych w Miedwiecku i Grzędzicach. Miasto i powiat mówią "dość".

Obecnie zamknięte są przejazdy pod wiaduktami na ulicach Wyszyńskiego i Składowej. Po zakończeniu tego etapu, co ma nastąpić w tym roku, kolej chce zamknąć jednocześnie dwa inne wiadukty. A na to nie ma zgody ani miasta ani powiatu. Samorządowcy chcą nakłonić kolej do podjęcia natychmiastowych kroków, by inwestycje kolejowe w mieście przyśpieszyć. A są na to sposoby. Bo poza korkami, na opóźnieniach mogą ucierpieć zaplanowane inwestycje miejskie, w tym budowa północnej obwodnicy Stargardu.  W środę wspólne stanowisko przyjęła rada powiatu. Za kilka dni zajmie się tym rada miejska. Oba zostaną przesłane do dyrekcji Polskich Linii Kolejowych oraz do Ministra  Infrastruktury.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wioletta Mordasiewicz Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe