Świnoujście. Samorządowy Program Informacyjny - styczeń 2022

  • 03.01.2022, 14:17 (aktualizacja 03.01.2022, 17:13)
  • Tomasz Sawicki
Świnoujście. Samorządowy Program Informacyjny - styczeń 2022 ZTV Świnoujście
Zapraszamy do Samorządowego Programu Informacyjnego Telewizji Zachodniopomorskiej z udziałem prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza.

Okazuje się, że ledwo co rozpoczął się nowy rok kalendarzowy i co za tym idzie rok budżetowy, prezydent wraz ze swoimi współpracownikami będzie musiał  zasiąść ponownie i dokonać korekty w budżecie miasta w niektórych zaplanowanych na 2022 rok przedsięwzięciach. Wszystko to za sprawą znacznych podwyżek, tych które weszły w życie z dniem 1 stycznia br. jak i już zapowiadanych na kolejne miesiące przez rząd. Czy odbędzie się to kosztem uchwalonych przez Radę Miasta inwestycji?  Wiele niewiadomych jest związanych z tzw. Polskim Ładem, zapowiadanym przez rząd jeszcze w ubiegłym roku, oraz celowych dotacjach z budżetu państwa na poszczególne zadania inwestycyjne. (węzeł przesiadkowy - Warszów, budowa stacji uzdatniania wody - Mulnik, czy choćby zakup nowych autobusów) Czy miasto zmuszone będzie wdrożyć program oszczędnościowy wynikający ze znacznych kosztów cen energii i usług. Od kiedy i o ile zdrożeją usługi świadczone na rzecz mieszkańców przez:  Szpital Miejski, PEC, ZWiK, Remondis czy placówki oświatowe miasta? Na te pytania stara odpowiedzieć się prezydent Świnoujścia, choć do końca nic jeszcze nie jest przesądzone. Zapraszamy do programu!   

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tomasz Sawicki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mariusz
Mariusz 04.01.2022, 08:04
Rozumiem że te nowe busy zamiast autobusów będą dostosowane do przewozu niepełnosprawnych na wózkach a także wózków dzicięcych?Jeśli by jednak tak miało nie być to pomysł byłby porażką, nie prawdą jest że autobusy jażdżą puste,zdaża się to sporadycznie.
Observer
Observer 03.01.2022, 23:51
Panie Prezydencie, zakup elektryków w obecnej dobie jest nieopłacalne eksploatacyjnie. Pis podniósł przecież od tego roku drastycznie ceny energii elektrycznej
bogdan
bogdan 03.01.2022, 23:28
niech się pan nie przejmuje, że nie dostał atrapy czeku, bo ci którzy te atrapy otrzymali od rządu, to też nic nie mają na koncie! To była pisowska akcja pt. pic na wodzie fotomontaż :)
Kazio
Kazio 03.01.2022, 21:01
Nowy rok przynosi nie tylko mieszkańcom ale również samorządowi wiele niespodzianek i ogrom podwyżek na wszystko. Miasto zapewne z tym sobie jakoś poradzi, najgorzej po tym rządowym ładzie czkawką odbijać się będzie zwykłemu Nowakowi

Pozostałe