Policjanci ze Stargardu noszą kamery na mundurach

  • 21.01.2022, 17:06 (aktualizacja 21.01.2022, 17:32)
  • Wioletta Mordasiewicz Media
Policjanci ze Stargardu noszą kamery na mundurach Wioletta Mordasiewicz Media
Stargardzcy mundurowi dostali z Komendy Głównej Policji kamery nasobne. Mają 24 takie urządzenia. Noszą je na mundurach policjanci wydziałów prewencji i ruchu drogowego.

- Głównym celem wprowadzenia osobistych kamer na mundurach policjantów jest transparentność działań policji, ochrona obywateli oraz ochrona prawna samych funkcjonariuszy - mówi podkom. Krzysztof Wojsznarowicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. - Przypinane do mundurów miniaturowe kamery mają rozwiązać nie tylko problem w zakresie zastrzeżeń co do pracy policjantów, ale także bezpodstawnych oskarżeń kierowanych wobec funkcjonariuszy.
Kamery nagrywają obraz i dźwięk. Policjant nie ma możliwości edytowania czy też kasowania nagrań. Są one archiwizowane.
- Po ostatnich zmianach obowiązujących przepisów, policjanci mają uprawnienia do nagrania interwencji publicznych, jak również interwencji w miejscach innych niż publiczne - dodaje rzecznik policji. - Możliwość taką daje Ustawa o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości z 14 grudnia 2018 roku, która zmieniła Ustawę o policji i pozwala mundurowym na nagrywanie interwencji, np. domowych. Kilka tygodni temu kamerki otrzymali policjanci z Koszalina, a w 2019 roku ze Szczecina. Na wyposażeniu polskiej policji jest ponad 6 tysięcy takich urządzeń.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wioletta Mordasiewicz Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe