Miejsko – powiatowe spotkanie noworoczne w SCK

  • 24.01.2022, 12:02 (aktualizacja 24.01.2022, 12:19)
  • Wioletta Mordasiewicz Media / Powiat Stargardzki / Miasto Stargard
Miejsko – powiatowe spotkanie noworoczne w SCK Wioletta Mordasiewicz Media
Miejsko – powiatowe spotkanie noworoczne odbyło się w miniony piątek w sali widowiskowej Stargardzkiego Centrum Kultury. Zaproszono na nie przedstawicieli miejskich i powiatowych instytucji, a także pracowników oświaty i  służby zdrowia oraz miejscowych polityków i urzędników. Goście zgromadzeni w SCK mieli okazję obejrzeć filmy podsumowujące to, co lokalnym samorządom udało się osiągnąć w minionym roku.

W powiecie stargardzkim m.in. doprowadzono do końca ważną dla mieszkańców Kunowa inwestycję drogową. Powiat realizował też, przy wsparciu finansowym miasta, modernizację ulic Andersa i Sikorskiego. Powiat remontował ponadto drogi m.in. w Starej Dąbrowie, Brudzewicach, Warszynie i Strzebielewie. Łączna wartość inwestycji drogowych realizowanych przez powiat stargardzki wyniosła ponad 16 mln zł. Większość tych pieniędzy pochodziła ze źródeł zewnętrznych. W SCK podsumowano też zadania z zakresu oświaty, opieki społecznej czy służby zdrowia.
- Każdego dnia chciałoby się robić więcej – mówi Iwona Wiśniewska, starosta powiatu stargardzkiego. – Chcę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji naszych przedsięwzięć. Dziękuję wszystkim pracownikom za poświęcenie i staranną pracę.
Miasto pochwaliło się m.in. oddaniem do użytku swoich dwu sztandarowych inwestycji tj. pływalni AquaStar oraz Stargardzkiego Centrum Nauki Filary. Teraz miasto przymierza się do modernizacji amfiteatru.
- To się samo nie robi – podkreślał na spotkaniu Rafał Zając, prezydent Stargardu. – W każdym zadaniu miało udział wiele osób. Mam świadomość ile wysiłku wspólnie wkładamy, by jakość życia w naszym mieście była coraz lepsza. I za to Wam wszystkim bardzo dziękuję.
Spotkania noworoczne miasta i powiatu są w Stargardzie tradycją.  Uroczystość uświetnił występ młodej utalentowanej stargardzianki Adrianny Bąk.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 


 

Wioletta Mordasiewicz Media / Powiat Stargardzki / Miasto Stargard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe