Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 19 lipca 2025 00:26
Reklama

Jacek Kawalec zastąpi Krzysztofa Cugowskiego?

Jak zaskoczyć fanów? Na pewno wiedzą to członkowie grupy Budka Suflera, którzy nieoczekiwanym wpisem w mediach społecznościowych zatrzśli polską sceną muzyczną. Wszystko wskazuje na to, że nowym wokalistą zespołu został... Jacek Kawalec.
Jacek Kawalec zastąpi Krzysztofa Cugowskiego?

Autor: iStock / screen Facebook Budka Suflera

Działalność legendy polskiego rocka – zespołu Budka Suflera – oficjalnie zakończyła się w 2014 roku. I choć fani żegnali się ze smutkiem, grupa wróciła, tyle że w odmienionym składzie. Do współpracy zaproszono wówczas Roberta Żarczyńskiego. W 2021 roku powstał ostatni album zespołu. Głosu użyczył na nim Felicjan Andrzejczak. Okazuje się jednak, że to nie koniec...

Poniedziałkowy wpis na facebookowym profilu Budki Suflera zaskoczył internautów. Muzycy ogłosili, że od teraz ich skład zasili nowy wokalista. Choć jego nazwisko nie padło tu wprost, na zdjęciu z podpisem: „Pozdrawiamy z próby” –  możemy zobaczyć Jacka Kawalca, znanego z prowadzenia programu „Randka w ciemno”.


Aktor i prezenter potwierdza to instagramowym wpisem, w którym możemy nawet usłyszeć próbkę jego głosu. Grupa w odświeżonym składzie zagra pierwszy wspólny koncert podczas 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę (30 stycznia).

[removed][removed]
Cugowski zabrał głos

Po informacji o zaangażowaniu Kawalca do projektu portal Onet poprosił o komentarz Krzysztofa Cugowskiego, który głosem i twarzą zespołu był od czasu założenia grupy w 1974 roku. Muzyk całą sytuację skwitował jednym zdaniem. – Budka Suflera zakończyła działalność w 2014 r. Wszystkie działania po tej dacie są smutnym demolowaniem legendy – powiedział.

Jacek Kawalec miał przyznać w jednym z wywiadów w telewizji polonijnej na Florydzie, że zgodził się na współpracę z grupą, ponieważ – jak powiedział – „Romuald Lipko (zm. w 2020 r. – red.) zostawił całą skrzynię wspaniałych, cudownych kompozycji, które nie zostały jeszcze zrealizowane”. Aktor przyznał również, że nie chce porównywać się do „genialnego, obdarzonego niesamowitym talentem wokalnym” Krzysztofa Cugowskiego. Największe hity zespołu chce zaśpiewać z własną aranżacją.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 17°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 3 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Iwona targoszTreść komentarza: Widać dzieła mistrza fotografi.Data dodania komentarza: 11.07.2025, 22:41Źródło komentarza: Wystawa fotografii Tadeusza Chmielewskiego oraz Julity i Dariusza ChmielewskichAutor komentarza: Iwona targoszTreść komentarza: Piękne potrzymanie tradycji.wlasciwi ludzie na właściwym miejscu.profesjonalizm. zangazowanie.wspanialy przekaz piękna natury upamiętniony na papierze. Gratulacje.Data dodania komentarza: 11.07.2025, 22:40Źródło komentarza: Wystawa fotografii Tadeusza Chmielewskiego oraz Julity i Dariusza ChmielewskichAutor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Wystarczy sobie pobrać pakiet VOD z nagraniami tras egzaminacyjnych innych kursantów i nie ma problemu zdać. Wszystko jest na www.prawko.plusData dodania komentarza: 1.07.2025, 17:10Źródło komentarza: Powrót do przeszłości. Trudniejszy egzamin na prawo jazdyAutor komentarza: RodzicTreść komentarza: Super zawody, organizacja. WinKids gratulacje 👏Data dodania komentarza: 4.06.2025, 10:26Źródło komentarza: Zawody Pływackie z okazji Dnia DzieckaAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak sie nazywa pani z numerem 27?Data dodania komentarza: 2.06.2025, 09:34Źródło komentarza: Najpiękniejsze Polki 2023 roku wybrane!Autor komentarza: Szalkiewicz.ZiW.Treść komentarza: Popieram wasz program i głosuje na Trzaskowskiego wraz żonaData dodania komentarza: 27.05.2025, 15:43Źródło komentarza: Nowe biuro Platformy Obywatelskiej w Stargardzie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama