Powstanie park na os. Pyrzyckim w Stargardzie

  • 26.01.2022, 16:40 (aktualizacja 26.01.2022, 17:17)
  • Wioletta Mordasiewicz Media
Powstanie park na os. Pyrzyckim w Stargardzie Wioletta Mordasiewicz Media
W Stargardzie będzie więcej zieleni. Kolejny park powstanie na os. Pyrzyckim. Stargardzcy radni na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Stargardzie wyrazili zgodę na to, by miasto kupiło niezabudowaną nieruchomość znajdująca się za kościołem, na potrzeby urządzenia tam zielonej przestrzeni dla mieszkańców.

Koszt działki znajdującej się w rejonie ulic Armii Krajowej i Staffa wyniesie 840 tys. zł. Miasto przygotowuje się do opracowania koncepcji zagospodarowania tego miejsca, a także szuka źródeł finansowania tego przedsięwzięcia.  Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działki za kościołem mogą być przeznaczone na park z licznymi nasadzeniami drzew i krzewów. Możliwe jest także usytuowanie tam także placu zabaw dla dzieci czy plenerowej siłowni. Osiedle Pyrzyckie w ostatnim czasie mocno się rozbudowało i rozrasta się nadal. W planach jest tam budowa nowej szkoły. A mieszkańcy od lat czekają na park.
-  Ogólnodostępny park już od dawna pojawiał się w planach, a teraz wyraźnie przybliżamy się do jego realizacji – komentuje Rafał Zając, prezydent Stargardu. - W planach mamy też kolejne duże zielone aranżacje m.in. na os. Zachód i w rejonie ul. Wyszyńskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wioletta Mordasiewicz Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe