Rozmowy na czasie

  • 11.04.2022, 12:47 (aktualizacja 11.04.2022, 18:35)
  • Leszek Wątkowski
Rozmowy na czasie ZTV Świnoujście
Można pomagać na wiele różnych sposobów. Zbierać dary, segregować je, pakować, wozić, robić kanapki, gotować zupę, pomagać na dworcach czy w punktach recepcyjnych, koordynować najrozmaitsze prace w wielu instytucjach i fundacjach. Można też wpłacać pieniądze na specjalne konta pomocowe.

Pamiętać jednak należy, że taka pomoc może być dla niektórych wolontariuszy bardzo obciążająca fizycznie jak i psychicznie, stąd warto na kilka dni wyłączyć się z bezpośredniego zaangażowania - po prostu odpocząć, nabrać nowych sił do dalszej pomocy - radzą psycholodzy. W nieustające źródło pomocy, od pierwszych godzin napaści Rosjan na Ukrainę, pośpieszyli spontanicznie mieszkańcy Świnoujścia, wśród nich byli i pozostają nadal m.in. Marek Niewiarowski radny, instruktor ZHP i zaangażowany wolontariusz oraz Piotr Piwowarczyk prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej. W Rozmowach na czasie – Wiele kierunków pomocy – Jeden cel – Ukraina!

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
MM
MM 12.04.2022, 07:11
szacunek dla prezesa
Natalia
Natalia 11.04.2022, 22:05
Są bohaterowie czasu wojny, ci walczą w Ukrainie i są bohaterowie czasu pokoju których kolejnych poznaliśmy w tym programie: pana Marka i pana Piotra. Jest jeszcze w mieście wielu bezimiennych bohaterów, którzy od chwili wojennej agresji ruszyli z bezinteresowną pomocą uchodźcom z Ukrainy. To jest heroizm i oddanie nie tylko swoich mieszkań, darów, swojego czasu w punktach przyjmowania i segregacji darów itp.To są wszyscy nasi Świnoujscy BOHATEROWIE zasługujący na najwyższe uznanie. Władza pomoc zapisaną ma w swoich służbowych obowiązkach - wolontariusze zapisaną pomoc mają w swoich sercach!
JD
JD 11.04.2022, 19:32
100% prawdy w poprzednich komentarzach, ale bardzo proszę już nigdzie nie wyjeżdżać bo w Świnoujściu potrzebujemy takich ludzi. Skończmy z idiotyczną tradycją, że najwartościowsi leżą na cmentarzach. Wolontariuszom, harcerzom, wspaniałym darczyńcom też należą się wielkie brawa i oby władze potrafiły jakoś nawet symbolicznie wszystkich tych dobrych ludzi pięknie uhonorować. Pięknie powiedziane- odzyskaliśmy wiarę w nasze dobre, w nasze człowieczeństwo.
Jan Klimkosz
Jan Klimkosz 11.04.2022, 19:26
Słowo Bohater jak widać zarezerwowane jest nie tylko dla martwych! BRAWO PANIE PIWOWARCZYK!
Mag
Mag 11.04.2022, 19:04
Nigdy nie była wielką fanką p. Piwowarczyka, ale jego odwaga i poświęcenie całkowicie zmieniło moją opinię o nim. Jestem dumna, że jest Pan mieszkańcem Świnoujścia p. Piotrze!
Bożena
Bożena 11.04.2022, 18:47
To jest prawdziwy wolantariat zrodzony w konkretnych działaniach nakierowany na i dla potrzebujących, w odróżnieniu od osobników tylko gadających i wpychających swoje polityczne gęby w obiektywy aparatów i kamer! Brawo panowie, powodzenia w dalszych działaniach, bo przecież wojna trwa nadal ☹

Pozostałe