Samorządowy Program Informacyjny - kwiecień 2022

  • 02.05.2022, 13:00 (aktualizacja 02.05.2022, 13:48)
  • Leszek Wątkowski
Samorządowy Program Informacyjny - kwiecień 2022 ZTV Świnoujście
Gościem w programie był Janusz Żmurkiewicz prezydent Świnoujścia.

Z naszym gościem rozmawialiśmy o wydarzeniach jakie miały miejsce w miesiącu kwietniu br. na terenie miasta Świnoujście. Do najważniejszych, wartych odnotowania należą m.in. informacje o budowanym tunelu drogowym pod Świną i postępie prac które z każdym dniem przybliżają otwarcie długo wyczekiwanej inwestycji drogowej przez świnoujścian jak i turystów odwiedzających przez cały rok nasze urokliwe miasto. Skoro o tunelu mowa, to warto wspomnieć w tym miejscu o dwudniowym (7-8 kwietnia br.) Sympozjum  Naukowo - Technicznym dotyczącym tunelu i cieszącym się wielkiemu zainteresowaniem  ze strony naukowców, uczelni technicznych i firm współpracujących przy tej inwestycji.  Prezydent Żmurkiewicz wystąpił z propozycją do Rady Miasta o obniżenie cen biletów dla mieszkańców za przejazd autobusami Komunikacji Autobusowej w granicach administracyjnych miasta. Radni na ostatniej, kwietniowej 43 sesji przyjęli zaproponowaną uchwałę i tym sposobem od 1 lipca br. świnoujścianie, posiadający Kartę Wyspiarza lub Kartę Wyspiarza Seniora, będą mogli kupić bilet na przejazd autobusem miejskim za złotówkę. W programie prezydent tłumaczył o zamieszaniu w sprawie trzydniowej posuchy w kranach z powodu obniżonego ciśnienia wody, mieszkańcom przed Świętami Wielkanocnymi "zafundował" ZWiK. Zapraszamy!

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dodaj materiały audio/wideo

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
myślenie nie boli
myślenie nie boli 03.05.2022, 08:31
Bo szefowa eseldowców uważa, że miasto dla turystów jest w czasie lata gdy zostawiają w mieście kasę, po sezonie będzie dla mieszkańców. Takie hasełko mogło wykluć się tylko w głowach eseldowców! :(
Mieszkaniec
Mieszkaniec 02.05.2022, 18:09
Te pogróżki do pana to przecież nie zostały nadane z Azji, tylko pewnie od jakiegoś miejscowego psychola. Cienkie są te spec służby które nie mogą namierzyć ip komputera delikwenta
Bodzio
Bodzio 02.05.2022, 17:42
Strasznie mętnie to tłumaczenie z brakiem wody w kranach wyszło! Wiedziałem, że winni będą wszyscy tylko nie ZWIK i brak jasnej, szybkiej i rzetelnej informacji o przyczynie "awarii"

Pozostałe