Dar Młodzieży ma już 40 lat!

  • 11.05.2022, 12:23 (aktualizacja 11.05.2022, 21:20)
  • Leszek Wątkowski
Dar Młodzieży ma już 40 lat! ZTV Świnoujście
Od wtorku, 10 maja do czwartku, 12 maja br. przy nabrzeżu niedaleko Kapitanatu Portu w Świnoujściu przy ul. Wybrzeże Władysława IV, cumuje najpiękniejsza polska fregata S/v Dar Młodzieży. Zaznaczyć należy, że rok 2022 jest rokiem jubileuszowym, gdzie biała fregata kończy 40 lat.

Portem macierzystym jest Gdynia, natomiast właścicielem i armatorem Uniwersytet Morski w Gdyni. Komendantem Daru Młodzieży jest kpt. ż.w. Rafał Szymański. 17 marca 2022 r. po dwumiesięcznym remoncie i postoju „Dar Młodzieży” wyruszył w rejs szkoleniowy. Szkolna fregata z uczniami Zespołu Szkół Morskich z Gdańska na pokładzie, wyruszyła z Gdyni do Antwerpii, Kolejne grupy studentów wyruszą już do Hamburga, Rouen i Kolonii. Planowana jest również wizyta władz uczelni w Rostocku, pierwszym porcie, do którego zawinęła fregata po podniesieniu bandery w 1982 roku. W lipcu 2022 roku „Dar Młodzieży” obchodzi jubileusz 40-lecia swojej morskiej służby. W Świnoujściu, przez wiele godzin Dar Młodzieży udostępniony został do bezpłatnego zwiedzania, oczywiście wielu gości i mieszkańców z tego niecodziennego zaproszenia skorzystało.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Alfred
Alfred 11.05.2022, 16:42
Nawet dreptanie po drewnianym pokładzie Daru Młodzieży robi pozytywne wrażenie! Pozdrowienia dla morskiego 40-latka :)
Sztygar z Będzina
Sztygar z Będzina 11.05.2022, 16:03
To wielkie wyróżnienie i nobilitacja dowodzić takim wspaniałym żaglowcem, rozpoznawalnym na wszystkich morzach i oceanach świata. Dużo dobrego dla pana kapitana i całej dzielnej załogi. Ciągle zazdroszczę kiedy jestem na pokładzie Daru Młodzieży. Moje losy skierowały mnie na 20 lat pod ziemię.

Pozostałe