Poszukiwany! Poszukiwana!

  • 13.05.2022, 11:08
  • Agata Frankowska p.o. Kierownik Działu Kina
Poszukiwany! Poszukiwana! Kino SCK
Uwaga - to nie jest list gończy, lecz poważny projekt artystyczny. 😊 Poszukiwane są osoby, które na przestrzeni ostatnich 11 lat, poczynając od roku 2011, wykonały napis "Innego końca świata nie będzie" na budynku „Starego Ogólniaka" w Stargardzie.

Nie będzie kar, konfrontacji ani żadnych konsekwencji. Będzie za to satysfakcja artysty, który przygotowuje ciekawy projekt na zbliżający się Art Festiwal.

Napis na I LO od lat fascynuje Rafała Żarskiego, który po raz pierwszy sfotografował fragment muru w roku 2011, będąc jeszcze studentem Akademii Sztuki. Od tej pory powstał cykl ośmiu fotografii.

Widoczne na zdjęciu graffiti „ Innego końca świata nie będzie" to fragment zwrotki z wiersza Czesława Miłosza pt. „Piosenka o końcu świata".

Pierwotna wersja napisu na murze miała czerwony kolor, trudno dokładnie było określić datę jego powstania.

Wraz z upływem czasu ściana ulegała coraz większemu zniszczeniu, w związku z czym podjęto prace rewitalizacyjne, a czerwony napis został zamalowany. Po pewnym czasie ktoś zrekonstruował graffiti, używając tym razem farby czarnej. Od tamtej pory ściana stopniowo ulega degradacji, tynk odpada odsłaniając kolejne warstwy, pod którymi ukryty jest oryginalny czerwony napis.

Cały ten proces jest konsekwentnie dokumentowany przez Rafała Żarskiego, który ostatnie ze zdjęć wykonał w kwietniu bieżącego roku.

Artysta chciałby poznać szerszy kontekst i motywację stojące za namalowaniem graffiti. Autorzy napisu mogą skontaktować się z nim drogą mailową: [email protected].

Agata Frankowska p.o. Kierownik Działu Kina

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe