Dbamy o bezpieczeństwo – podsumowanie działań pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

  • 13.05.2022, 15:23
  • podkom. Krzysztof Wojsznarowicz
Dbamy o bezpieczeństwo – podsumowanie działań pn. „Niechronieni uczestnicy… podkom. Krzysztof Wojsznarowicz
9 maja na terenie naszego kraju, tym samym w powiecie stargardzkim policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Głównym celem przeprowadzanej akcji było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym na drogach krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych, czyli wszędzie tam, gdzie występuje duże natężenie ruchu, mogące skutkować zdarzeniami drogowymi.

Podczas zaplanowanych ogólnopolskich działań mundurowi szczególną uwagę zwracali na zachowania kierujących samochodami wobec pieszych i użytkowników rowerów, obejmując szczególnym nadzorem miejsca, w których ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe. Szczególnym nadzorem objęte były przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerzystów usytuowane na ruchliwych drogach, ulicach oraz takie, na których doszło do wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. 

Tylko podczas wczorajszych działań funkcjonariusze ujawnili 48 wykroczeń. 21 z nich popełnionych zostało przez rowerzystów. To między innymi jazda po chodniku, czy też jazda wzdłuż po przejściu dla pieszych. 7 pieszych przekraczało jezdnię w miejscu niedozwolonym, 2 natomiast korzystało z telefonu podczas przechodzenia po przejściu dla pieszych. W ręce mundurowych wpadło 2 rowerzystów, którzy byli w stanie nietrzeźwości.   

Podczas przeprowadzonych działań stargardzcy policjanci nałożyli na sprawców wykroczeń  9 mandatów karnych. 39 osób zostało pouczonych. Tego typu działania mające poprawić bezpieczeństwo wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego prowadzone będą cyklicznie, zarówno w kraju, jak i na szczeblu wojewódzkim  i powiatowym. 

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe