Noc Muzeów w Świnoujściu

  • 16.05.2022, 12:31 (aktualizacja 16.05.2022, 13:50)
  • Leszek Wątkowski
Noc Muzeów w Świnoujściu ZTV Świnoujście
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią i zaproszeniem, tegoroczna Noc Muzeów w Świnoujściu odbyła się w minioną sobotę, 14 maja br. W dawnym ratuszu miejskim, w którym znajdowała się siedziba władz miasta i zarazem najstarszym obiekcie ceglanym, wzniesionym w 1809 r. znajduje się Muzeum Rybołówstwa Morskiego.

To interesujące miejsce edukacyjne dla dzieci i dorosłych, w którym znajdziemy żywe i spreparowane okazy przyrody ożywionej  i nieożywionej, wystawy dotyczące historii Świnoujścia i dziejów połowu ryb – nie tylko dotyczących Polski. Wewnątrz muzeum kryją się trzy odrębne działy przypisane do każdej kondygnacji: Dział Przyrodniczy, Dział Morski i Dział Historyczny.

Od godziny 19. do północy  sale wystawiennicze z eksponatami i specjalnie przygotowaną z tej okazji ekspozycją „Portrety mieszkańców Świnoujścia i wnętrza ich domów” uwiecznione  na fotografiach z przełomu XIX i XX wieku zwiedziło ponad 800 przybyłych do muzeum gości. Chętni, a tych nie brakowało, mogli dodatkowo wziąć udział w zorganizowanym quizie z atrakcyjnymi nagrodami.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe