Co powstanie w miejscu starej pływalni przy Żeromskiego?

  • 29.06.2022, 11:33 (aktualizacja 29.06.2022, 11:50)
  • Leszek Wątkowski
Co powstanie w miejscu starej pływalni przy Żeromskiego? ZTV Świnoujście
Grupa czeskich studentów architektury zawitała do Świnoujścia w marcu br. Przyjechali do miasta ze swoim opiekunem i zarazem wykładowcą – świnoujścianinem Szymonem Rozwałką. Studenci z Wydziału Architektury Politechniki w Brnie (Czechy) mieli za zadanie wymyślić, co można by zrobić , jak zagospodarować miejsce po dawnej Pływalni Miejskiej.

15 studentów stworzyło w sumie 8 projektów.  Studenci widzą w tym miejscu  obiekty o charakterze publicznym, np. szkołę gastronomii i hotelarstwa, salę teatralną czy kemping turystyczny, a także jakże skrajny w przedstawionych pracach - projekt niewielkiej elektrowni produkującej energię dla miasta. Pomysły zagospodarowania przestrzeni po pływalni i odpowiedź na pytanie  Co w rzeczywistości  powstanie w tym miejscu, rozstrzygną zapewne kolejne władze samorządowe miasta  przy udziale inwestorów. Z naszej informacji wynika, że z przedstawionymi projektami będą mogli zapoznać się także zainteresowani mieszkańcy, gdyż, po tegorocznych  wakacjach wystawa trafi do Galerii Miejsce Sztuki 44, przy ul. Armii Krajowej 13. gdzie odbędzie się publiczna dyskusja na temat prezentowanych projektów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.06.2022, 20:25
Żadne tam takie studenckie fanaberie i pomysły budowli dla garkotłuków czy elektrowni. Pani zastępczyni Barbara już wie, że w tym miejscu po basenie powstanie apartamentowa wieża!

Pozostałe