Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam!

  • 04.07.2022, 10:28 (aktualizacja 04.07.2022, 19:12)
  • Leszek Wątkowski
Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam! ZTV Świnoujście
Dla 14 elewów dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej zakończył się 28 dniowy okres szkolenia podstawowego. W niedzielę, 3 lipca br. na Placu Słowiańskim w Świnoujściu, po raz pierwszy w powojennej historii Miasta, odbyła się uroczysta przysięga wojskowa.

Punktualnie o godzinie 11. dowódca uroczystości złożył meldunek komendantowi Portu Wojennego Świnoujście komandorowi Tomaszowi Popiołkowi o gotowości pododdziałów do uroczystego apelu na którym złożona ma zostać przysięga wojskowa. Następnie, zgodnie z ceremoniałem wojskowym odbyła się dalsza część uroczystości. Bezpośrednio po złożeniu przysięgi, w asyście kompanii honorowej KPW i orkiestry wojskowej ze Szczecina odbyło się spotkanie żołnierzy z najbliższymi.

Dla wszystkich uczestników przysięgi wojskowej zorganizowany został na Placu Słowiańskim pokaz sprzętu bojowego będącego na wyposażeniu jednostek wojskowych podległych 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, była też możliwość zjedzenia tradycyjnej wojskowej grochówki. Teraz przed żołnierzami 11 miesięcy szkolenia i obowiązków służbowych w wybranej jednostce wojskowej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa została wprowadzona przełomowym dokumentem dla obronności RP i polskich sił zbrojnych – Ustawą o Obronie Ojczyzny. Ustawa zawiera dostosowany do współczesnych wyzwań całokształt prawa wojskowego oraz proponuje mechanizmy finansowania jego modernizacji, jak również wskazuje model do osiągnięcia 300 tys. żołnierzy w polskich siłach zbrojnych (250 tys. w jednostkach operacyjnych oraz 50 tys. terytorialsów). Nowy rodzaj służby będzie skutecznym mechanizmem zwiększania liczebności Wojska Polskiego oraz budowania jego rezerw. Więcej informacji dla zainteresowanych tym rodzajem służby: www.zostanzolnierzem.pl

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe