Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]

  • 05.07.2022, 08:57 (aktualizacja 05.07.2022, 10:51)
  • News4media
Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO] Screen Facebook
To reakcja na bunt parafian, którzy chcą się pozbyć swojego proboszcza. Księdza musiała bronić policja.

Chodzi o księdza Tadeusza Króla z Jaworzna w powiecie oleskim (województwo opolskie). Po niedzielnej mszy spora grupa parafian zjawiła się przed kościołem z taczką. Chcieli na niej wywieźć duchownego i w taki sposób się go pozbyć.

„Brać go! Jedziemy z nim! Nie szanuje nas!” - głośno wołali wierni, co słychać na udostępnionym w sieci nagraniu. 

Na miejsce została wezwana policja, która pilnowała wejścia do drewnianej świątyni. Ks. Król w końcu wyszedł do zebranych i pozwolono mu się wypowiedzieć.

O co chodzi w tym zamieszaniu? Otóż niedawno odbył się pogrzeb 25-letniego mężczyzny, który został porażony prądem. Na mszy duchowny wypowiadał się o nim nieprzychylnie. Kilka dni temu zmarł inny mężczyzna z tej rodziny, a jego bliscy zdecydowali, że pochówek będzie świecki.

Do żadnych rękoczynów nie doszło. Parafianie rozeszli się do domów, ale w rozwiązanie konfliktu mają się zaangażować władze kościelne.

News4media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe