Burmistrz rozpoczął modernizację biblioteki

  • 13.07.2022, 15:00 (aktualizacja 13.07.2022, 15:30)
  • Paweł Botarski / NOWOGARD.PL
Burmistrz rozpoczął modernizację biblioteki NOWOGARD.PL / SUPER PORTAL 24
11 lipca na dobre ruszyły prace związane z wykonaniem generalnego remontu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Nowogardzie. Zaczęły się one od symbolicznego wyburzenia jednej za ścian na niskim parterze budynku przez burmistrza Roberta Czaplę oraz radnego Stanisława Saniuka, teraz za wykonanie inwestycji wezmą się pracownicy firmy Kuźnia Art, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu ogłoszonym wcześniej przez gminę.

Wartość zaplanowanych prac przekracza 1,35 mln zł, z czego znaczną część (930 tys. zł) pokryje dotacja z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zakres inwestycji obejmuje między innymi wymianę instalacji elektrycznej, kotła grzewczego, termomodernizację całego budynku i położenie nowych okładzin podłogowych, a także dostsowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych, wraz z montażem specjalnej platformy, dzięki której ludzie poruszający się na wózkach inwalidzkich będą mogli dostać się na piętro.

- Miejska Biblioteka Publiczna jest bardzo ważną dla Nowogardu instytucją i w 100 procentach zasługuje na ten remont oraz poprawę warunków korzystania z jej zbiorów, a także warunków pracy zatrudnionych tu ludzi - powiedział chwilę po rozpoczęciu inwestycji burmistrz Robert Czapla.

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

Planowany termin zakończenia prac w bibliotece to 20 grudnia 2022 roku. Roboty prowadzone mają być etapami na kolejnych piętrach w ten sposób, by z księgozbioru można było stale korzystać.

Paweł Botarski / NOWOGARD.PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czytelnik
Czytelnik 13.07.2022, 15:51
OK burmistrz rozpoczął modernizację a kto ją skończy!? 😀

Pozostałe