Maszkowo – w oczekiwaniu na otwarcie…

  • 15.07.2022, 12:22 (aktualizacja 15.07.2022, 17:04)
  • Leszek Wątkowski
Maszkowo – w oczekiwaniu na otwarcie… ZTV NOWOGARD
W czwartek, 14 lipca br. byliśmy w urokliwej miejscowości Maszkowo k. Nowogardu, gdzie mieszka i pracuje zajmując się głównie rolnictwem blisko 200 mieszkańców. To właśnie tu gospodarze Nowogardu z burmistrzem Robertem Czaplą uruchomili, z myślą o mieszkańcach kolejną inwestycję. A jest to budowa wiejskiej świetlicy, która tak bardzo potrzebna jest społeczeństwu Maszkowa.

Inwestor wraz z wykonawcą pochwalili się świetlicą w której trwają już prace wykończeniowe a wykonawstwo tych prac zaawansowane jest już na poziomie 80 procent, pochwalił się Adam Dembiński z ZPUH „Demgrad” z nowogardzkiej firmy. Budowniczowie świetlicę planują przekazać w drugiej połowie września br. Należy zaznaczyć, że częstym gościem na budowie jest Krzysztof Bernach sołtys Maszkowa, który nie ukrywa zadowolenia z budowy świetlicy. Inwestycja kosztowała ponad 850 tysięcy złotych z czego 450 tys. pozyskano z funduszy zewnętrznych a drugie 400 tysięcy dołożyli z budżetu miasta gospodarze Nowogardu. Stwierdzić należy, że na 37 sołectw w gminie Nowogard, ponad 20 świetlic zostało odremontowanych względnie wybudowanych od podstaw za kadencji burmistrza Roberta Czapli.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 16.07.2022, 22:38
Panie burmistrzu tak trzymać! A dokładnie tak działać! Cieszy fakt, że tak się Pan stara o jakość życia i wypoczynku mieszkańców, żeby jeszcze udało się wyremontować Pl. Wolności bo jest to centrum miasta i wizytówka Nowogardu.
Marysia
Marysia 15.07.2022, 19:36
Kazimierz Wielki zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną. Burmistrz Robert Czapla zastał sołectwa, jakie zastał a zostawi.. świetlicami stojącymi! BRAWO! 👍
Marek
Marek 15.07.2022, 17:27
Jeśli w gminie Nowogard jest 37 sołectw, to pan Burmistrz Czapla zapewne ma problemy, żeby chociaż każe sołectwo w miesiącu raz odwiedzić? Ale słyszę, że jest doskonale zorientowany co w terenie się dzieje.

Pozostałe