Król pokazał swoją witrochromię

  • 01.08.2022, 13:50 (aktualizacja 01.08.2022, 15:45)
  • Leszek Wątkowski
Król pokazał swoją witrochromię ZTV Świnoujście
Niecodzienne wydarzenie z dziedziny kultury odbyło się w minioną sobotę, 30 lipca br. w sali Fortu Anioła przy ulicy Jachtowej w Świnoujściu. Gospodarze Fortu Elżbieta i Piotr Kośmidrowie zorganizowali i zaprosili do udziału w wernisażu wystawy zachodniopomorskiego artysty Leszka Króla.

Zainteresowanie otwarciem wystawy spotkało się z licznym oddźwiękiem ze strony publiczności, która licznie przybyła na spotkanie z artystą, który swoje prace wykonuje na... szybach.

Leszek Król urodził się 5 stycznia 1948 r. w Kamieniu Pomorskim. Jako absolwent miejscowego Liceum Pedagogicznego, po ukończeniu Studium Nauczycielskiego Wychowania Fizycznego w Gdańsku-Oliwie i w 1974 r. gdańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych, pracował początkowo jako instruktor w Kamieńskim Domu Kultury, a później, do 1985 r., nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej we Wrzosowie. Prace jego uczniów zostały nagrodzone na konkursie plastycznym w Tokio zdobywając złoty, dwa srebrne i jeden brązowy medal. W 1986 r. pracował jako metodyk nauczania plastyki w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie. W latach 1986-1991 uczył w szczecińskim Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych. Następnie był nauczycielem plastyki w szkołach na terenie miasta i gminy Kamień Pomorski, skąd w 2002 r. przeszedł na emeryturę. Wystawa twórczości Leszka Króla w sali Fortu Anioła dostępna jest każdego dnia w godzinach: od 10.00 do 18.00 Zapraszamy!

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe