Karsibór. Tak powstają deptaki nad wodą.

  • 03.08.2022, 14:35 (aktualizacja 03.08.2022, 17:30)
  • BIK UM Świnoujście
Karsibór. Tak powstają deptaki nad wodą. BIK UM Świnoujście
Na nowych deptakach wzdłuż ulicy 1 Maja będzie część rekreacyjno – sportowa, lewendowa (od rodzaju nasadzeń zieleni), a z całej długości będzie rozpościerał się piękny widok na wodę.

Budowa deptaków jest częścią największej drogowej inwestycji na tej wyspie. Przebudowywana  jest główna ulica (1 Maja), budowane chodniki, droga dla rowerów. Te ostatnie nie tylko wzdłuż całej ulicy 1 Maja, ale już od zjazdu z mostu, czyli wzdłuż ulicy Mostowej i dalej w 1 Maja.
Długość przebudowywanej ulicy 1 Maja to prawie 2,9 km. W tej chwili gotowe są już 2 km wraz z chodnikami i drogą dla rowerów. Prace trwają na ostatnim odcinku. 
Dodatkowo powstaje 340 metrów chodnika i drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Mostowej, które będą od zjazdu z mostu razem z ulicą 1 Maja będą tworzyły jedność.
Częścią inwestycji było także położenie kanalizacji ciśnieniowej i podciśnieniowej, która rozpocznie budowę całego systemu kanalizacji na terenie dzielnicy Karsibór.
Cała inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku. Koszt wszystkich prac to ponad 35,5 mln złotych. Na inwestycję miasto otrzymało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie niemal 13 mln złotych. 
 

BIK UM Świnoujście

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe