Zrozumieć i zaakceptować Lady Dadę...

  • 12.08.2022, 14:50 (aktualizacja 12.08.2022, 17:08)
  • Leszek Wątkowski
Zrozumieć i zaakceptować Lady Dadę... ZTV Świnoujście
O grupie świnoujskich artystów i twórców wszystko by można było powiedzieć lecz zapewne nie to, że są mało twórczy, widoczni i kreatywni. Potwierdzeniem tych słów niech będzie choćby spotkanie które odbyło się kilka dni temu w klimatycznej, pachnącej domowym ciastem i kawą kawiarence - El Papa -Cafe.

Na tak zwanej artystycznej tapecie znalazła się nietuzinkowa i wyzwolona, dla innych ekstrawagancka, kontrowersyjna i dziwaczna postać  jaką była mieszkanka niemieckiego wówczas Świnoujścia baronowa Elsa von Freytag - Loringhoven, znana również jako Lady Dada. Baronowa Elsa urodziła się 12 lipca 1874 roku. Zmarła w niewyjaśnionych do końca tragicznych okolicznościach  14 grudnia 1927 roku w Paryżu. Czym i w jaki sposób baronowa Elsa zapisała się w pamięci i dlaczego powinniśmy powracać do historii z przed 148 lat? To postarają się opowiedzieć i pokazać właśnie świnoujscy artyści.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Miłosz
Miłosz 12.08.2022, 22:30
To jest po prostu chore, nawet nie śmieszne. Co nas mieszkańców obchodzi jakaś niemiecka Lady Dada?
Notariusz
Notariusz 12.08.2022, 20:35
Co nas obchodzi jakaś ekstrawagancka baba dziwoląg, która urodziła się w Niemczech? Niech ją niemieccy hołubią i na jej cześć świętują. Polaków 140 lat tu nie było, dlatego mówimy o Świndeminde a nie Świnoujściu.
mieszkaniec
mieszkaniec 12.08.2022, 17:33
co to za kolejny (a) dziwoląg? nie ma za co toto lubić a tym bardziej akceptować!

Pozostałe