Samorządowy Program Informacyjny - sierpień 2022

  • 31.08.2022, 14:34 (aktualizacja 31.08.2022, 16:45)
  • Tomasz Sawicki
Samorządowy Program Informacyjny - sierpień 2022 ZTV Świnoujście
Świnoujście nie tylko sprawami mijającego letniego sezonu żyje. Samorząd każdego letniego dnia wypracowywał także decyzje, które obowiązywać będą w najbliższych jesiennych a nawet i zimowych miesiącach i dotyczyć będą bezpośrednio mieszkańców.

Do takich decyzji należą m.in. sprawa pozyskania odpowiedniej jakości i ilości opału dla Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, polityki związanej z oszczędzaniem energii elektrycznej na potrzeby miasta (oświetlenie ulic i miejsc użyteczności publicznej) a także dostaw gazu na potrzeby mieszkańców. Samorządowy Program Informacyjny rozpoczynamy właśnie tematyką ciepłej wody i ciepłych kaloryferów. Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz odniósł się również do ostatniej sesji miejskich rajców i przyjętych przez radnych uchwał. Więcej ważnych informacji w SPI, do którego teraz zapraszamy!

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tomasz Sawicki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
PronoBIS.
PronoBIS. 07.09.2022, 17:12
Ta zima pokaże faktyczny stan zarządzania miastem i jego przygotowanie na ciężki czas....
To fajnie ,że istnieje LNG .... pełen sukces panów Lecha K .. wybudowany przez koalicje PO -PSL oczywiście zagarnięty przez pis z metodologią gumkowania ale kontekst jest inny...
Miasto - dostaje kasę -podatek od nieruchomości LNG... Super ! jakaś część z tej kasy na przełomie kilku lat poszła na ...wkład (15%) w budowę tunelu.... to ja tu zadam dwa pytania do Pana Prezydenta Miasta:
1. Co Pan i Pana ekipa zrobiła w temacie LNG -miasto ...?? chodzi mi o gaz z LNG przekazywanego do lokalnego PEC ???na preferencyjnych warunkach ??? przecież można było to wynegocjować?? czyż nie ??? nie chodzi o darmochę z LNG ....ale to poziom lokalnego bezpieczeństwa..... dziś... jak na lekarstwo !
2. Dlaczego Pan i Pana ekipa nie zrobiła absolutnie NIC w kwestiach zaangażowania spółek miejskich w tzw OZE ??
Dziś ... każdy zamontowany panel PV czy inna forma OZE ... zabezpiecza ekonomicznie miasto.... czyż nie ??
3. 15%... partycypacji w budowę tunelu... zapytam bo tego nie wiem ... kto po wybudowaniu będzie jego właścicielem ??
Liczę ,ze może Pan red. Leszek zapyta ... może udzieli odpowiedzi......
ps: chciałem jeszcze zapytać...o jakiś czas temu koncept budowy ZUO gdzieś na wysokości oczyszczalni i Remondisu.... ale to chyba na ten zarząd temat zbyt ciężki...
Pozdrawiam.
PronoBIS.
Leszek Wątkowski
Leszek Wątkowski 07.09.2022, 20:09
Pańskie pytania przekażę panu prezydentowi Żmurkiewiczowi. Mam nadzieję na odpowiedź prezydenta w najbliższym SPI
rudy
rudy 03.09.2022, 15:09
Panie Prezydencie czas już odejść.
Eva
Eva 31.08.2022, 22:49
Zapowiada się cieniuchno pod każdym względem tej zimy, oby tylko zima łagodna była
Marian z Wielkopolskiej
Marian z Wielkopolskiej 31.08.2022, 20:19
Wiadomo, że PEC sobie poradzi a za podwyżki ciepła w ostateczności zapłacą odbiorcy. Ale Panie Prezydencie co z innymi mieszkańcami, którzy skazani są na indywidualny zakup opału? Opału którego po prostu na składzie nie ma? Do ogrzania domu średnio zużywam ok. 5 ton koksu, którego też nie mam gdzie kupić.
jak żyć?
jak żyć? 31.08.2022, 22:56
Problem z zakupem węgla - opału będzie miało jakieś 30% mieszkańców którzy samodzielnie się ogrzewają a rozwiazaniem nie będzie ani grzejnik elektryczny ani też gazowy ze względu na kosmiczne ceny!

Pozostałe