Świnoujście na rowery!

  • 19.09.2022, 14:06 (aktualizacja 19.09.2022, 20:03)
  • Leszek Wątkowski
Świnoujście na rowery! ZTV Świnoujście
Pod takim hasłem odbyła się w niedzielę, 18 września br. XX Masa Krytyczna wyznaczonymi ulicami miasta. Zapisy uczestników a następnie start o godzinie 11. nastąpił z Placu Adama Mickiewicza.

Świnoujście jest jednym z niewielu miast w Polsce, gdzie w samej tylko lewobrzeżnej części miasta, ograniczonej terytorialnie przez Świnę i granicę państwową, znajduje się obecnie blisko trzydzieści kilometrów ścieżek rowerowych, które łączą najważniejsze punkty kurortu – śródmieście, port, dzielnicę nadmorską i przejścia graniczne z niemieckimi miejscowościami: Ahlbeck i Garz. Organizatorzy masy Krytycznej - Urząd Miasta Świnoujście i OSiR "Wyspiarz" wytyczyli do przejechania rowerami godzinną trasę prowadzącą po oznakowanych ścieżkach rowerowych. Dodać należy, że uczestnictwo w imprezie było bezpłatne a dla jej uczestników rozdano okolicznościowe koszulki. Po zakończeniu przejazdu, na Pl. Adama Mickiewicza była możliwość skorzystania z oznakowania swojego roweru, które prowadzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Partnerami wydarzenia byli: Firma Żeglugowa TT Line, Świnoujska Organizacja Turystyczna i Komenda Miejska Policji w Świnoujściu. Do zobaczenia na wiosnę!

 

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Irena G.
Irena G. 20.09.2022, 08:23
Jestem trochę rozczarowana,bo organizatorzy na 20-lecie Masy Krytycznej mogli lepiej się postarać by koszulki okolicznościowe zaprojektować bardziej wesoło i kolorowo a nie tylko na "odfajkowanie" imprezy :( Zaliczyłam ok. 17 imprez rowerowych i wszystkie udane.

Pozostałe