Dzień Patrona w LO im. Mieszka I

  • 19.09.2022, 14:13 (aktualizacja 19.09.2022, 20:04)
  • Leszek Wątkowski
Dzień Patrona w LO im. Mieszka I ZTV Świnoujście
Od 1 września 2022 roku Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I dowodzi dyrektor Renata Brudnik. Nowy rok szkolny 2022/2023 rozpoczęło 449 uczniów w tym 13 z Ukrainy i 37 nauczycieli.

Do tradycji szkolnej należy obchodzony od wielu lat Dzień Patrona Szkoły - Mieszka I. W   poniedziałek, 19 września br. na sali sportowej Liceum odbyła się szkolna uroczystość podzielona na dwie części – oficjalną i artystyczną. W trakcie apelu uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. Odbyło się przekazanie sztandaru szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu, następnie  najlepszemu i najbardziej zaangażowanemu w życie szkoły uczniowi wręczana została „Złota Tarcza” i przyznawany szlachetny tytuł Primus Inter Pares. Podczas apelu poznaliśmy laureata stypendium prezesa Rady Ministrów. Dalsza część szkolnej uroczystości, to program artystyczny przygotowany tematycznie z bohaterem szkoły Mieszko I.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe