Rowerem wokół Zalewu Szczecińskiego

  • 21.09.2022, 16:00 (aktualizacja 21.09.2022, 17:15)
  • Pomorze zachodnie / ZTV
Rowerem wokół Zalewu Szczecińskiego Pomorze Zachodnie
Dzięki wdrażaniu różnych programów i konkursów w ostatnim czasie Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego wspiera działalność samorządów i inicjatyw społecznych w temacie budowy oraz modernizacji dróg i ścieżek rowerowych. Właśnie jak przysłowiowe grzyby po deszczu powstają nowe drogi rowerowe wraz z małą infrastrukturą.

Niedawno z naszą kamerą udaliśmy się w tzw. teren, dokładnie na wytyczone już drogi rowerowe wokół Zalewu Szczecińskiego. Jest  to okrężna polsko-niemiecka trasa dla lubiących wypoczynek nad wodą. Trasa zapewnia dużo możliwości obcowania z dziką przyrodą i obserwacji ptactwa, z którego słyną wody Zalewu. Po drodze znajdują się liczne mariny, gospodarstwa agroturystyczne, punkty widokowe i zachwycające swoim widokiem lasy bukowe Wolińskiego Parku Narodowego, a nawet osada Słowian i Wikingów. Przy okazji warto zboczyć z trasy i odwiedzić np. szczególnie polecamy widok na wsteczną deltę Świny znajdujący się w m. Lubin. Po drodze odwiedzimy także Nowe Warpno, Trzebież, Wolin, Świnoujście, Międzyzdroje, Anklam i Ueckermünde. Zatem z okazji złotej polskiej jesieni wsiadamy na rowery!

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

Pomorze zachodnie / ZTV

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe