Świnoujście - miasto wielu atrakcji

  • 17.08.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Świnoujście - miasto wielu atrakcji
Wielu z nas zastanawia się, gdzie spędzić zbliżający się urlop i wakacje. Nasz piękny kraj jest bogaty w interesujące miejsca i nie ustępuje w niczym zagranicznym, drogim wakacjom. Z pewnością jest jeszcze wiele ciekawych miast, których nie mieliśmy okazji zwiedzić. Jeśli marzy Ci się wypoczynek nad morzem, być może takie miasto jak Świnoujście będzie dla Ciebie świetnym wyborem.

Jakie atrakcje i rozrywki czekają na Ciebie w Świnoujściu?

Morze i plaża

Nie da się ukryć, że plaża jest ważną kwestią dla osób pragnących wypocząć nad wodą. Świnoujście posiada piękną, szeroką Miejską Plażę, gdzie bez przeszkód zrelaksujemy się w letnim słońcu. W przeciwieństwie do innych nadmorskich plaż, nie zastaniemy tu tłoku i odpoczniemy w kameralny sposób. Świetnym pomysłem jest również apartament nad morzem, dzięki któremu krajobraz morski będzie towarzyszył nam przez cały pobyt w mieście.

Gdzie się zatrzymać? Apartament w Świnoujściu.

Miejsce, w którym zatrzymujemy się podczas wakacji ma bardzo duży wpływ na nasz komfort w czasie podróży. Nie da się zaprzeczyć, że dobry hotel to połowa sukcesu w czasie urlopu. Ważne jest to, by z miejsca, w którym nocujemy, było blisko to najważniejszych atrakcji miasta i plaży. Wielu klientów ceni sobie również dodatkowe atrakcje w hotelu. Taką atrakcją może być na przykład SPA w Świnoujściu, które pozwoli nam się zrelaksować po zwiedzaniu.

Dobrym przykładem idealnego miejsca na nocleg jest Willa Atena w Świnoujściu. Willa tadaje możliwość skorzystania ze SPA, masaży relaksacyjnych, peelingów oraz jacuzzi i sauny. Z pewnością nie będziemy się nudzić.bHotel zapewnia komfortowe warunki do odpoczynku w stosunkowo niskiej cenie. Posiada nowocześnie urządzone apartamenty i pokoje. Możliwa jest rezerwacja pokoju z balkonem, co daje nam możliwość podziwiania pięknego, morskiego krajobrazu.

Willa Atena - Apartamenty w Świnoujściu

Hotel daje gościom możliwość wypożyczenia rowerów do zwiedzania miasta. Jest to świetna opcja dla klientów ceniących sobie aktywny wypoczynek. Warto zaznaczyć, że Świnoujście ma rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych, do każdego ciekawego miejsca i zabytku będzie można dojechać w bezpieczny i prosty sposób.

Latarnia morska Świnoujście

Zwiedzając Świnoujście nie powinniśmy pominąć wyjątkowego zabytku, jakim bez wątpienia jest Latarnia Morska. Robi ona wrażenie na turystach, a widok z tego budynku jest niezapomniany i warty wchodzenia po krętych schodach. Jest to największa latarnia ceglana na świecie.

Dla pasjonatów wojska i nie tylko — Fort Gerharda oraz Podziemne Miasto Wolin

Równie ciekawym miejscem do zwiedzenia jest Fort Gerharda. Ten obiekt historyczny najlepiej zwiedzać z przewodnikiem, który przekaże nam cenną wiedzę i ciekawostki związane z tym miejscem. Jeśli chcemy choć na chwilę przenieść się w czasie i wcielić w rolę żołnierza pruskiego to koniecznie odwiedźmy Fort Gerharda. Podobne wrażenia przyniesie także wizyta w Podziemnym Mieście Wolin.

Trochę rozrywki dla najmłodszych

Gdy temperatura wody morskiej nie jest najwyższa, to wcale nie musimy rezygnować z wodnych i podwodnych szaleństw. W Świnoujściu możemy wybrać się do nowoczesnego aquaparku i pozwolić sobie oraz swoim pociechom na odrobinę szaleństwa. W aquaparkach czeka na nas mnóstwo atrakcji, zjeżdżalni i innych wodnych urozmaiceń.

Gdzie zjeść po zwiedzaniu?

Promenada Świnoujścia pełna jest restauracji, kawiarenek i lodziarni, z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie i posili się smacznym jedzeniem. Wybór jest naprawdę ogromny. Kupimy tam również wyjątkowe pamiątki, które będą świetnym prezentem dla rodziny i znajomych oraz będą przypominać nam o wakacyjnych chwilach.

Promenada to też świetne miejsce na wieczorny spacer, klimat tego miasta sprzyja poznawaniu nowych ludzi i wakacyjnemu wytchnieniu.

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy Świnoujście spełni to miejsce dla Ciebie, to nie czekaj dłużej i sprawdź to sam. Jest to naprawdę ciekawe miasto, które obecnie cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów nie tylko z Polski, ale i całej Europy. Nie czekaj dłużej, Świnoujście zaprasza!

Grupa Tipmedia
Podziel się: