Jak wybrać odpowiedni laktator do odciągania pokarmu?

  • 31.08.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wybrać odpowiedni laktator do odciągania pokarmu?
Z chwilą, gdy dziecko przychodzi na świat, zmienia się życie świeżo upieczonych rodziców. Jednak najbardziej zmieniło się życie mamy, która od chwili narodzin swojego pierwszego dziecka, zapragnęła dbać o nie i każdą jego potrzebę.

Więź matki z dzieckiem z dnia na dzień się uściśla i staje się bardziej zażyła, więź ta szczególnie się zacieśnia w chwili, gdy dziecko po raz pierwszy przystawione jest do piersi mamy. Choć początki karmienia piersią mogą być trudne dla obu stron, z czasem jest coraz łatwiej, a karmienie dziecka staje się czystą przyjemnością, tym bardziej gdy dziecko nauczyło się już prawidłowo chwytać pierś. Przydatnym narzędziem do karmienia dziecka, może okazać się niezastąpiony laktator, który umożliwia odciąganie pokarmu na czas nieobecności mamy, by zachować w ten sposób ciągłość laktacji.

Polecanym laktatorem jest Medela Laktator Swing + Calma bateryjno-sieciowy. Jest to elektryczny, wygodny laktator, który opiera się na naturalnym procesie ssania dziecka, dzięki czemu Medela jest tak skutecznym laktatorem. Dzięki niemu można dyskretnie oraz cicho odciągać pokarm w każdej chwili. Posiada technologię 2-fazowego systemu odciągania pokarmu. Na początku laktator stymuluje proces wypływ pokarmu, a w fazie drugiej szybko pobudza proces wypływu pokarmu z piersi. W ten sposób redukuje się czas jego trwania, system ten pozwala na uzyskiwanie pokarmu w krótszym czasie. Każda karmiąca mama, w chwili użycia laktatora może ustawić odpowiedni poziom podciśnienia, by czuła się najbardziej komfortowo podczas odciągania pokarmu.

Laktator Medela Swing może być przenoszony z miejsca na miejsce, ponieważ posiada nie tylko zasilacz, może być również zasilany bez kabla - na baterie. Laktator Swing nie jest ciężki, waży tylko 300 gram, więc może być śmiało transportowany w bagażu lub nawet w większej torebce lub dołączonym do laktatora wygodnym woreczku. Dzięki temu udogodnieniu karmiąca mama może praktycznie wszędzie odciągnąć zalegający pokarm, co jest tak ważne dla noworodka jak i niemowlęcia, które powinno być karmione minimum pół roku, a im dłużej tym lepiej dla dziecka.

Grupa Tipmedia
Podziel się: