Switch WS-C3850-24T-S – bezpieczne działanie sieci dzięki przełącznikom Cisco

  • 6.09.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Switch WS-C3850-24T-S – bezpieczne działanie sieci dzięki przełącznikom…
Każda firma dokłada wszelkich starań, by wewnętrzna sieć komputerowa ułatwiała codzienną pracę. Warto więc zadbać o takie urządzenia, które zagwarantują stabilne i szybkie działanie całej sieci.

Technologia idzie do przodu

Nieustanny rozwój technologii sprawia, że proponowane przez firmy rozwiązania są coraz lepsze. Wystarczy spojrzeć na Dolinę Krzemową. To tam wszystkie największe korporacje związane z komputerami czy siecią internetową mają swoje siedziby. Co chwilę słyszymy o nowych produktach, które mają nas wprowadzić w nowy etap ludzkości. Już teraz wystarczy spojrzeć dziesięć lat wstecz, by zobaczyć, jak wielki postęp dokonuje się na naszych oczach. Smartfony z dotykowymi wyświetlaczami, internet 4G, komputery z wielordzeniowymi procesorami i kartami graficznymi obsługującymi 4K – to wszystko stało się już naszym udziałem. Technologia stała się nieodłącznym elementem naszego życia. Mało kto korzysta już z map, odtwarzaczy mp3, czy aparatów cyfrowych. To wszystko wydaje się być przeszłością. Wraz z rozwojem technologii muszą także iść wszystkie firmy funkcjonujące w internecie. Dlatego właściciele przedsiębiorstw powinni modernizować wewnętrzne sieci komputerowe, by pracownicy mogli sprawnie i szybko wykonywać powierzone im zadania. Do tego potrzeba jednak odpowiednich urządzeń.

Switch WS-C3850-24T-S – stabilność gwarantowana

Obecnie w sieciach LAN chętnie wykorzystuje się model oparty na trzech segmentach. Pierwszy z nich to rdzeń sieci. Odpowiada on za szybkość i niezawodność funkcjonowania. Drugi segment to system dystrybucyjny. Łączy on ze sobą pierwszy i trzeci segment. Ostatni to system dostępu. To najbardziej obszerny i najlepiej widoczny element struktury całej sieci. Jeśli chcemy, by wszystko działało tak jak należy, to musimy zainstalować przełącznik, który będzie w stanie obsłużyć całą sieć. Jest urządzenie, które odpowiada za przekazanie ramki między segmentami sieci z doborem portu przełącznika. W takim wypadku powinniśmy zdecydować się na switch WS-C3850-24T-S marki Cisco. Zobacz tutaj, jakie możliwości ma to urządzenie. Na pewno warto zwrócić uwagę na 24 porty Gigabit Ethernet. Poza tym, przepustowość rutowania/przełączania urządzenia szacowana jest na 88 Gbit/s. Poza tym, może on pracować w temperaturze od -5 do +45 stopni Celsjusza. Tym produktem firma Cisco po raz kolejny potwierdziła, że należy do ścisłego topu producentów urządzeń sieciowych. Dzięki tego typu rozwiązaniom sieć LAN w naszej firmie będzie działała bez zarzutów. Komfort pracy zostanie więc utrzymany na wysokim poziomie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: