Ile formalności wymaga wzięcie pożyczki?

  • 4.10.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Ile formalności wymaga wzięcie pożyczki?
Dlaczego sięgamy po pożyczki? Kuszą nas przede wszystkim nieskomplikowane procedury, łatwa dostępność i krótki czas uruchomienia środków od momentu złożenia wniosku. Jeśli również Ciebie interesuje pożyczka, zanim rozpoczniesz poszukiwanie najlepszej oferty, zorientuj się, jakie formalności na Ciebie czekają.

Pożyczka w banku

Wiele banków ma w swojej ofercie pożyczki gotówkowe, które można przeznaczyć na dowolny cel. Nigdy nie jest to jednak pożyczka na raty bez dochodów – bank zawsze żąda udowodnienia sytuacji Twojej finansowej, żeby zminimalizować ryzyko niespłacenia zobowiązania. Jakie wobec tego dokumenty należy przygotować? To zależy przede wszystkim od formy zatrudnienia – jeśli pracujesz na umowę o pracę, wymagane będzie zapewne zaświadczenie o wysokości zarobków wydane przez pracodawcę. Z kolei od osób prowadzących działalność gospodarczą bank może żądać dokumentów księgowych poświadczających o osiąganych przychodach i ponoszonych kosztach.

Niekiedy banki żądają również zeznania rocznego PIT, zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami ubezpieczeniowymi i podatkami czy wyciągu z rachunku bankowego. Wszystko po to, żeby dokładnie prześwietlić Twoje finanse i sprawdzić, jak wyglądają Twoje możliwości spłaty zobowiązania na czas. Czy w jakiś sposób można skrócić procedury związane z przyznaniem pożyczki gotówkowej? Istnieje taka możliwość, jeśli złożysz wniosek o pożyczkę w banku, w którym masz konto osobiste, na którym notujesz regularne, odpowiednio wysokie dochody. Niektórym bankom w takiej sytuacji wystarczy wyłącznie dostęp do historii Twojego rachunku, co umożliwia uzyskanie pożyczki niemal od ręki.

Pożyczka w firmie pozabankowej

Znacznie krótszą i prostszą drogę należy przejść, żeby otrzymać pożyczkę w firmie pozabankowej. Wniosek można złożyć bez problemu przez Internet, a niektóre firmy nie wymagają nawet żadnych dokumentów poza dowodem osobistym. Zdecydowanie częściej trzeba jednak przedłożyć jakieś zaświadczenia i pisma również pracownikom firmy pożyczkowej, tak aby mogli zweryfikować Twoją sytuację finansową i zdolność do spłaty zobowiązania.

O ile jednak wiele banków żąda kilku dokumentów, o tyle firmy pożyczkowe z reguły zadowalają się jednym, np. zaświadczeniem o zarobkach, kopią zeznania rocznego PIT czy wyciągiem z rachunku osobistego. Jeśli poszukujesz szybkiej pożyczki na niewielką kwotę, chwilówki online na bezpiecznechwilowki.pl powinny odpowiadać Twoim wymaganiom. Pamiętaj jednak, że im większa pożyczka, tym więcej formalności trzeba spełnić, co wydaje się zresztą w pełni zrozumiałe z perspektywy pożyczkodawców.

Grupa Tipmedia
Podziel się: