Żarówki samochodowe Osram – jak wymieniać?

  • 13.12.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Żarówki samochodowe Osram – jak wymieniać?
Żarówki samochodowe Osram nie psują się zbyt często. Jednak jeżeli już dojdzie do awarii jednej z nich, należy jak najprędzej dokonać ich wymiany. Jakie żarówki samochodowe wybrać? Jak je wymieniać? Tego dowiesz się z poniższego tekstu.

Żarówki samochodowe – niezbędne w każdym aucie

W Polsce, jak i we większości krajów Europy, jazda na światłach mijania przez całą dobę jest obowiązkowa. Za nieprzestrzeganie tych przepisów mandat otrzymamy zarówno nad Wisłą, jak i w Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Islandii, Litwie, Łotwie, Macedonii, Norwegii, Rosji, Rumunii, Szwecji, na Węgrzech oraz we Włoszech. Cena za niedopełnienie tego obowiązku waha się od około 7 euro do nawet 200. W Polsce policjant może wystawić mandat do 200 złotych oraz 2 punkty karne. Jednak to nie jedyna sankcja, jaka może nas spotkać. Druga jest znacznie poważniejsza. Brak sprawnych świateł mijania (przepalone żarówki samochodowe) może być przyczyną wypadku drogowego. Szczególnie jesienią i zimą, gdy szybko zapada zmrok i późno wschodzi słońce, ważne jest, by na bieżąco monitorować stan swoich żarówek i dokonywać szybkiej wymiany. A jak to robić?

Jak wymieniać żarówki samochodowe?

Żarówki samochodowe stanowią jeden z mniejszych elementów konstrukcji auta. Jednak wcale nie oznacza to, że łatwo je wymienić. Współczesna motoryzacja przyzwyczaiła nas do tego, że lubi utrudniać nam wszelkie naprawy. Nie inaczej jest w przypadku żarówek samochodowych. Właściciele nowych aut z reguły będą musieli udać się na wymianę do warsztatów samochodowych, bowiem konieczny może być demontaż m.in. akumulatora czy nadkola. Zdecydowanie łatwiej mają osoby, których auta mają po kilkanaście lat, bowiem w nich można bez większych trudności samemu wymienić żarówki samochodowe. Należy przy tym pamiętać, że należy zawsze wymieniać je parami. Po pierwsze, nowa żarówka daje mocniejsze światło, po drugie – jeżeli jedna z nich się przepali, drugą czeka ten sam los.

Żarówki samochodowe Osram – gdzie kupić?

Kupując żarówki samochodowe warto postawić na sprawdzonych producentów. Do jednych z najlepszych należą niemieckie żarówki samochodowe Osram. Wyróżniają się one dobrą ceną w stosunku do jakości oraz długim czasem pracy. A gdzie je kupić? Możemy bezpośrednio w warsztacie, ale także w sklepie z częściami samochodowymi czy w sieci. Wybierając ten ostatni sposób możemy sporo zaoszczędzić. A jak je znaleźć w dobrej cenie? Najlepiej wpisując w wyszukiwarkę Google hasło „żarówki samochodowe Osram”. W ten sposób niemal od razu trafimy na strony ich dystrybutorów.

Grupa Tipmedia
Podziel się: