Inteligentny dom, czyi jaki?

  • 18.12.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Inteligentny dom, czyi jaki?
Jeśli marzy ci się inteligentny dom, który „myśli za ciebie”, a ty masz dzięki temu spokojną głowę i więcej czasu dla siebie i bliskich, to czas najwyższy pomyśleć o takim rozwiązaniu. W układzie inteligentnego budynku mogą znaleźć się m.in. takie instalacje jak: oświetleniowa, centralnego ogrzewania, alarmowa, elektryczna, system żaluzji, rolet czy podgrzewania wody.

Zintegrowane systemy zarządzania!

Zintegrowany system w inteligentnym domu to połączenie wszystkich lub kilku  instalacji w jedną całość oraz prostym sterowaniu nimi z małego centrum zarządzania. Jest to niewielkich rozmiarów komputer stacjonarny, ale też telefon lub tablet, w którym wystarczy zainstalować potrzebną aplikację. Jeszcze nigdy nic nie było tak proste i wygodne! Idealnym przykładem programu sterującego inteligentnym domem jest system dwukierunkowy YOODA smart home, oferowany przez firmę sukcesgroup.pl. Dzięki niemu masz możliwość ustawiania automatyki rolet z dowolnego miejsca, w jakim się znajdujesz, oddalanego nawet setki kilometrów od domu. Wystarczy mieć telefon i wgraną aplikację, aby zarządzać domem sprawnie i bezpiecznie na odległość.  

Co jeszcze?

Za pomocą takich systemów możesz sterować także markizami, firanami, ale też oświetleniem i bramą. Wszystko zależy do tego, w jaką aplikację się zaopatrzysz i jakie urządzenia w twoim domu, znajdą się w systemie inteligentnego zarządzania. Jeśli martwisz się o bezpieczeństwo budynku w czasie twojej nieobecności, możesz obserwować otoczenie za pomocą urządzenia przenośnego. Wiele osób korzysta też z możliwości sterowania muzyką i kinem domowym, integrując je z systemem oświetlenia. Dzięki temu stworzysz niebanalne efekty świetlno-dźwiękowe.

Wkład wniesiony w instalację takich systemów zwróci się bardzo szybko. Nie będą ci potrzebne żadne przewody, kosztowne interfejsy w domu. Wszystkim sterujesz zdalnie i automatycznie z jednego miejsca, co jest naprawdę komfortowe i pozwala na lepszą organizację pracy.

Grupa Tipmedia
Podziel się: