Nadruki na gadżetach reklamowych, jak wygląda to w praktyce

  • 8.05.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Kiedyś duży nakład finansowy na reklamę gwarantował sukces marketingowy. Dzisiaj pieniądze nadal są ważne, jednak niezbędne są również oryginalny pomysł i otwartość na nowe technologie. Oprócz banerów i reklam w mediach obecnie powszechnie wykorzystuje się też gadżety reklamowe. Ich produkcja i dystrybucja nie jest możliwa bez wykorzystania nowoczesnych metod drukarskich oraz innowacyjnej myśli marketingowej.

Dlaczego gadżety reklamowe są ważne?

Na wstępie warto wyjaśnić, dlaczego korzystanie z gadżetów reklamowych jest dziś tak powszechne. Okazuje się, że jest to najprostszy i zwykle najtańszy sposób na dotarcie do dużego grona odbiorców. Ponadto, wysokiej jakości gadżety reklamowe rozdawane przez daną firmę zwiększają jej prestiż i zapewniają uznanie w oczach klientów. Należy jednak pamiętać, że żaden przedmiot reklamowy nie spełni swoich zadań, jeśli nie widnieje na nim logo firmy oraz jej nazwa. Umieszczenie nadruków na gadżetach reklamowych wymaga zastosowania jednej z popularnych dzisiaj technik drukarskich.

Jak drukować na gadżetach?

Kiedy gadżety reklamowe odgrywały w marketingu drugoplanowe role, jakość ich wykonania i wyrazistość nadruków nie były szczególnie istotne. Obecnie natomiast kwestia wysokiej jakości jest kluczowa. Utrudnieniem jest z pewnością rosnąca popularność metalowych i szklanych gadżetów, na których relatywnie trudno umieścić wyrazistą treść. Niemniej jednak umożliwiają to dzisiaj zaawansowane metody drukarskie.

Dużą popularnością wśród producentów gadżetów reklamowych cieszy się dzisiaj termotransfer. Jest to metoda wykorzystująca drukarkę laserową. Przy jej pomocy tworzy się wydruk na papierze, z którego przenosi się go na odpowiedni gadżet. Termotransfer to technologia, która umożliwia uzyskanie nadruków w wyjątkowo wysokiej rozdzielczości. Ponadto, termotransfer jest stosunkowo łatwy do wykonania, przez co rzadko mają miejsce nieudane próby stworzenia nadruków.

Alternatywnym rozwiązaniem dla termonadruku jest sublimacja. W tej technologii wykorzystuje się drukarkę atramentową. Podobnie, jak w przypadku termotransferu, również przy tworzeniu nadruków sublimacyjnych w pierwszej kolejności powstają one na papierze. Następnie wykorzystując prasę transferową, przenosi się nadruk na przedmioty. Wykonanie tej czynności wymaga większej precyzji i doświadczenia niż termonadruk.

Koszty wykonania nadruku

Ostateczne koszty wykonania nadruków są zależne od wielu czynników. Nie bez znaczenia jest materiał, na jakim ostatecznie ma się znaleźć nadruk. Ponadto, w przypadku nadruków sublimacyjnych istotny jest wybór tuszu sublimacyjnego i prasy transferowej. Gorszej jakości materiały dostępne są w niższych cenach, jednak nie gwarantują otrzymania marketingowo atrakcyjnych nadruków. Druk sublimacyjny okazuje się zwykle droższy niż termotransfer, właśnie ze względu na konieczność zakupu specjalnego atramentu.

Gadżety są dzisiaj niezastąpionymi nośnikami reklamy. Pomagają zwiększyć zakres odbiorców reklamy, jak również przyczyniają się do budowania prestiżu marki. Wskazane jest więc korzystanie z najlepszych w danej sytuacji rozwiązań, aby nadruki na gadżetach były zawsze wysokiej jakości.

Grafiki pochodzą z serwisu https://gadzety-reklamowe.com/

Grupa Tipmedia
Podziel się: