Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 kwietnia 2024 12:54

Lecytyna rzepakowa – dlaczego warto po nią sięgnąć?

Nasz organizm potrzebuje wielu substancji do właściwego funkcjonowania. Dzięki nim możemy bez problemu wykonywać nasze codzienne zadania. Dlatego zróżnicowana dieta uwzględniająca lecytynę to dobre rozwiązanie. Co trzeba wiedzieć na temat tej substancji?
  • 03.04.2020 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Lecytyna rzepakowa – dlaczego warto po nią sięgnąć?

Lecytyna – ja wpływa na organizm człowieka?

Substancja ta to nic innego jak mieszanina związków o charakterze lipidowym. W jej skład wchodzi szereg takich związków jak węglowodany, woda, trójglicerydy, glikolipidy oraz fosfolipidy. Lecytyna to substancja doskonale znana z naszego organizmu. Jest bowiem składnikiem budulcowym każdej komórki ciała człowieka. Tworzy też tkanki mózgu i otoczki mielinowe komórek układu nerwowego. Lecytyna jest dla nas istotna chociażby w procesie zapamiętywania i wspomagania koncentracji. Dlatego powinni o niej pamiętać zarówno studenci, jak i osoby starsze czy te pracujące umysłowo. Substancję tę możemy pozyskiwać naturalnie z pokarmu, ale możemy też ją suplementować za pomocą określonych preparatów. Taka terapia musi być jednak długotrwała i trwać co najmniej trzy miesiąca. Tylko w taki sposób możemy pobudzić nasz mózg do wydajniejszej pracy, a co za tym idzie poprawić koncentrację i zdolność zapamiętywania. Poza tym lecytyna poprawia także działanie wątroby. Dzięki niej lepiej działa jej otłuszczenie i działanie wszelkich substancji, np. alkohol. Dbając o odpowiedni poziom lecytyny w naszym organizmie możemy zapobiec rozwojowi różnych chorób, takich jak chociażby miażdżyca.

Lecytyna – w jakich produktach się znajduje?

Mimo pozytywnego wpływu tej substancji nie możemy doprowadzić do sytuacji, w której będziemy przekraczać dzienną dawkę zapotrzebowania. Ta z kolei nie jest duża i wynosi zaledwie 2,5 g. Utrzymując zbilansowaną dietę możemy być jednak o to spokojni. Lecytyna jest bowiem składnikiem takich produktów jak wątroba, orzechy, nabiał, soja, słonecznik, czy żółtka jajek. Sięgają po nią często także producenci żywności. Zabieg ten pozwala poprawić konsystencję ciasta, wydłuża jego świeżość czy zapobiega przywieraniu produktów do naczyń. Na etykietach możemy ją odnaleźć pod symbolem E322. Warto o tym pamiętać. W ten sposób będziemy bardziej świadomymi konsumentami.

Lecytyna rzepakowa – czy to dobra odmiana tej substancji?

Ciekawy jest także skład lecytyny. 30% jej zawartości to różnego rodzaju oleje. Dokładny ich podział jest zależny od rośliny, z której pozyskano tę substancję. Może ona się różnić chociażby zawartością kwasów omega. Najbardziej wartościową odmianą będzie w tym przypadku lecytyna rzepakowa. To bogate źródło kwasów omega-3, które są niezwykle ważne dla organizmu człowieka. Substancja ta jest dostępna w ofercie wielu dostawców dodatków do żywności. Jeden z nich znajdziesz tutaj http://oqema.pl/aktualnosci/lecytyna-sojowa-rzepakowa-slonecznikowa-w-stalej-ofercie-overlack. Wybierając dystrybutora takich substancji warto zwrócić na posiadane certyfikaty europejskie. To one potwierdzają wysoką jakość poszczególnych surowców.  Pamiętajmy, że oferty możemy dziś porównać bez wychodzenia z domu lub biura.

Materiał Partnera