Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 10 maja 2025 16:18
Reklama

Henna do włosów Khadi - co to?

Farbowanie włosów henną jest jeszcze bardziej ciekawą technologią nadawania włosom ładnego, zdrowego oraz pełnego blasku koloru. To dobra opcja dla syntetycznych farb z drogerii - ajurwedyjskie artykuły bazują tylko na roślinnych olejkach, dzięki czemu są dobre dla otoczenia. Czy są również pewne dla własnej skóry oraz włosów? Sprawdź, jak rzeczywiście funkcjonuje henna ziołowa oraz jak ją wykorzystywać, aby uzyskać najdoskonalsze efekty.
  • 07.04.2021 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Henna do włosów Khadi - co to?

Czym jest henna do włosów?

Naturalne farby do włosów Khadi, to starty pigment uzyskiwany z liści oraz pędów egzotycznej rośliny – lawsonii bezbronnej. Prócz właściwości koloryzujących henna ma szereg elementów wzmacniających, dobroczynnie działających na włosy. Pigment zamknięty w hennie wchodzi do rdzenia włosa. Tam łączy się z włóknami keratynowymi oraz nadaje włosom nowy kolor. Zwykle farba na włosy Khadi ma pomarańczowo-czerwony odcień, natomiast wytwórcy, łącząc ją z kolejnymi elementami roślinnymi (takimi jak indygo czy amla), tworzą inne kolory.

Henna do włosów – największe zalety

Henna do włosów Khadi jest w postaci startej – kosmetyk uzyskuje się z rośliny o nazwie lawsonia bezbronna. Wzrasta ona w Indiach, Australii, Afryce oraz Ameryce Łacińskiej. W skład naturalnej henny wchodzą m.in.: wapń, magnez, potas, błonnik, kwas oleinowy, kwas linolowy, natomiast też witaminy A, B oraz D. To oczywiście dzięki własnym właściwościom henna do włosów pielęgnuje i gwarantuje pasmom wyrazisty odcień. Ze względu na wykorzystanie różnorodnych zwykłych pigmentów, możesz osiągnąć mnóstwo różnych kolorów – od jasnych miedzi (henna z amlą - kolor miedziany) po głębokie brązy(ciepły jasny brąz).

Jak malować henną?

Po przygotowaniu kompozycji (niezwykle istotne jest, by nie miała żadnych bryłek oraz była zupełnie gładka, w innym razie może nierówno pokryć włosy) należy odłożyć ją w ciepłe miejsce w celu utlenienia - chyba, iż wytwórca nie poleca tego kroku. Utlenianie może trwać choćby 24 godziny. Po utlenieniu (czy pomijając tenże etap) należy założyć hennę na oczyszczone oraz wilgotne włosy. Jaki szampon przed henną? Do mycia włosów przed malowaniem należy wykorzystać szamponu bez silikonu. Wytwórcy polecają trzymać kosmetyk na włosach od półtorej do dwóch godzin. Hennę najlepiej będzie nakładać raz na półtorej miesiąca. Aby nie zepsuła nam ona włosów, należałoby zadbać o właściwe zwilżenie pomiędzy farbowaniami np. w formie systematycznie zakładanej maseczki. Na początku należy umyć włosy szamponem. Kolejnym etapem będzie połączenie henny z gorącą wodą, jak również kilkoma kroplami cytryny, aż do osiągnięcia papki. Sok ma za zadanie wspierać mechanizm koloryzacji. Później nie pozostaje już nic innego, jak regularne nałożenie gotowej kompozycji na włosy.

Czy henna może niszczyć włosy oraz blokować ich oddychanie?

Całkowicie nie. Wprost odwrotnie, henna Khadi poza koloryzacją chroni włosy, wchodzi w małe mikroubytki doskonale je wypełniając. Gdyż henna nie wchodzi do środka włosa, nie narusza zatem jego konstrukcji. Henna ziołowa delikatnie okleja włosy, poprzez co stają się grubsze oraz mocniejsze. Także zdobywają piękny połysk oraz intensywność odcienia.


 

Materiał Partnera


zachmurzenie duże

Temperatura: 15°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama