Przechowywanie wody pitnej
Przechowywanie wody pitnej jest możliwe dzięki specjalnym pojemnikom dostosowanym do tego mechanizmu. Dzięki spełnieniu doskonałej klasy produktów i tworzyw, takie artykuły są wytrzymałe na oddziaływanie elementów zewnętrznych, takich jak zniszczenia mechaniczne czy temperatury. Przechowywanie wody pitnej w pojemnikach z stanowi pewność jej doskonałej klasy oraz dostarcza wodzie dobrą ochronę przed biodegradacją. Zachowanie właściwości wody pitnej to jedna spośród najistotniejszych korzyści, jakimi mogą pochwalić się produkowane przez każdą profesjonalną firmę zbiorniki na wodę pitną. Ich doskonała klasa i korzystna cena powodują, iż zbiorniki wody pitnej cieszą się dużą sławą. Prawie każdy zbiornik do wody pitnej ma wlot spustowy o wielkości uzależnionej od zawartości zbiornika foto. Grubość ścianek zbiorników jest odpowiednia do potencjalnych napięć, jakie nie mogą mieć wpływu na zmianę pojemnika z upływem czasu. Typ ścianek wybranych zbiorników umożliwia mocowanie pasami.
Zbiornik na wodę pitną
Zbiornik do wody pitnej jest dedykowany do przechowywania wody w czystych, sterylnych warunkach. By było to możliwe, do produkcji stosuje się tylko przetestowane produkty, dopuszczone do kontaktu z mieszankami o przeznaczeniu pitnym. Zbiorniki wody pitnej zrobione są ze stalowych paneli ogniowo-cynkowanych o rozmiarach 2500×1250 mm. Pierwszy pierścień paneli skręcany jest na poziomie wylewania fundamentu, gwarantując dobre zakładanie. Konstrukcję, jaką mają zbiorniki wody pitnej, stanowią panele stalowe o gr. min. 2,5 mm, zataczane wertykalnym pojedynczym czy podwójnym rzędem śrub klasy 8.8.
Jakie powinny być zbiorniki na wodę pitną?
Zbiorniki na wodę pitną muszą cechować się 100% hermetycznością. Z tego powodu w procesie produkcji nie są robione przeloty jak w wypadku pojemników na deszczówkę. Również mają zamkniętą pokrywkę, co stanowi ochronienie przed dostaniem się do środka czegoś niechcianego. Z racji na montaż w gruncie, należy doposażyć zbiornik w punkty wznoszące i powierzchnię znajdującą się na przestrzeni terenu. Niezwykle ważnym czynnikiem wyboru lokalizacji króćców jest ocena ich szansy dokładnego wykonania w konkretnym zbiorniku
Zbiorniki naziemne
Zbiorniki naziemne robione z polietylenu metodą formowania obrotowego, mają doskonałe cechy dla łatwego przechowywania dużych pojemności cieczy. Polietylen jest doskonale atoksyczny oraz dzięki temu nie wspiera rozwoju alg w mieszankach przechowywanych w zbiornikach, czyniąc je doskonałym do zbierania wody pitnej i pozostałych płynnych produktów konsumpcyjnych.