Rozmowy na czasie

  • 16.04.2018, 12:30 (aktualizacja 16.04.2018 13:23)
  • Leszek Wątkowski
Rozmowy na czasie Telewizja Świnoujście
W programie dwa ważne tematy związane z działalnością świnoujskiego samorządu i ostatnimi inwestycjami prowadzonymi na terenie miasta. Temat tunelu pod Świną. Wydawał się jeszcze kilka tygodni temu, że doczekał się szczęśliwego początku na jego realizację, gdy komisja przetargowa wybrała konkretne konsorcjum. Dziś wiemy, że składane są dalsze protesty firm uczestniczących w przetargach.

Czy komuś zależy by ta tunelowa inwestycja w Świnoujściu jednak nie powstała? Takie można odnieść wrażenie obserwując powtażające się protesty wykonawców. Drugim tematem dyskutowanym ostatnio przez mieszkańców, radnych, władze miasta i specjalistów jest budowa drogi S3 na odcinku dzielnicy Warszów, gdzie GDDKiA zaproponowała rozwiązania przebiegu trasy po nasypie ziemnym, natomiast samorząd i mieszkańcy woleliby na trasa na tym odcinku posadowiona została na estakadzie drogowej. Do programu zaproszenie przyjęli: radny bezpartyjny Stanisław Bartkowiak, radny PiS Andrzej Mrozek i przedstawiciel Stowarzyszenia Grupa Morska Michał Jelonek. Zapraszamy!

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antek
Antek 17.04.2018, 10:59
Pan Jelonek w pierwszych sekundach programu zapytał o co chodzi? No właśnie Panie Jelonek co pan prezentujesz?
Edek
Edek 16.04.2018, 23:40
Zastanawiam się skąd mieszkańcy Warszowa wiedzą co będzie lepsze do poprowadzenia drogi s3, nasyp czy estakada? Bo nie przypominam żeby były na ten temat jakieś specjalistyczne konsultacje czy badania?
Warszowianin
Warszowianin 17.04.2018, 09:11
Bo sa madrymi ludzmi. Nie trzeba byc inzynierem zeby wiedziec co sie chce miec pod domem. A skoro droga moze byc prowadzona albo na nasypie albo na estakadzie to jest mozliwosc wyboru. A konsultacje byly 2 razy z GDDKiA i mieszkancy warszowa wiedza jak to moze wygladac
C.C.B.
C.C.B. 17.04.2018, 08:43
Problem w tym, że mieszkańcy nie wiedzą. To politycy gminni za nich rozgrywają tę drogową grę z drogowcami
Jabłoński
Jabłoński 16.04.2018, 18:32
Przyglądając się działaniom prezydentów miasta, to obecny jest coraz bliżej realizacji tunelowej inwestycji, jest coraz bliżej, co nie znaczy, że tunel zostanie wybudowany, bo ciągle słyszymy, że coś nie tak z tą inwestycją i faktycznie wygląda, że chyba decydenci obecnego rządu zastanawiają się czy wydać na inwestycje w 37 tys miasteczku prawie miliard złotych. Widać gołym okiem, że jakiś ktosiek jest tej inwestycji skutecznym hamulcowym.

Pozostałe