Temat Tygodnia środa, 9 września br.

  • 09.09.2020, 12:45 (aktualizacja 09.09.2020, 14:58)
  • Leszek Wątkowski
Temat Tygodnia środa, 9 września br. ZTV Świnoujście
Gościem pierwszego po wakacyjnej przerwie programu była Barbara Michalska zastępca prezydenta Świnoujścia.

Program rozpoczęliśmy od gorącego tematu zbliżających się kolejnych podwyżek dla mieszkańców Świnoujścia za odbiór nieczystości. Temat ten wstępnie dyskutowany był na niedawnej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta w której uczestniczył i odpowiadał na wiele pytań Jacek Chrzanowski przewodniczący Zarządu Celowego Gmin R-XXI. Już w poniedziałek, 7 września br. odbyło się posiedzenie Zarządu Celowego R-XXI w sprawie zatwierdzenia cenników opłat za śmieciowe usługi prowadzone na składowisku w Słajsinie k/Nowogardu. W programie zapytaliśmy również zastępcę prezydenta o prowadzoną największą w mieście inwestycję drogową i o przyczynę "nieczynnego do odwołania" Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ulicy Karsiborskiej. Zapraszamy!

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marcin
Marcin 10.09.2020, 17:42
Proszę bardzo, wczoraj jeszcze słyszę o awarii w PSZOK a dziś okazuje się jest już po awarii. Czyżby p. prezydent Michalska dysponowała czarodziejska różdżką za której zaklęciem kończą się w mieście awarie?
zenek
zenek 09.09.2020, 20:18
To żadne pocieszenie, że płacić za śmieci zaczniemy wyższy haracz dopiero za 3 miesiące, bo od nowego roku szykują się podwyżki na wszystko. Zastanawiam sie tylko nad jednym, czy warto zajmować się segregacją, czy przy zbliżajacych się podwyżkach walić wszystko jak leci do jednego wora? Jak kiedyś sam przyznał prezes R-21 oni starają się zarobić na segregacji, sprzedając kontrahentom szkło, metal, plastik i makulaturę, nie będę dokładał sie podwójnie do ich śmieciowego biznesu
czerpak
czerpak 09.09.2020, 19:44
opłaty za śmieci to studnia bez dna i chyba nigdy się nie zatrzyma, chyba że osiagnie kosmiczną cenę! pani prezydent, to pani jeszcze nie wie, że dla zajmujących się śmieciami, to milion w prawo czy w lewo stanowi tylko drobną sumkę od tych które mają na horyzoncie w wielkości miliardów?
Max
Max 09.09.2020, 18:40
Nikt nie będzie trzymał starych elektronicznych gratów w mieszkaniu, lub zagracał nimi inne pomieszczenia, i czekał w nieskończoność na ponowne otwarcie rupieciarni szumnie niedawno otwieranej, po prostu pozbędzie sie gratów w inny sposób skoro obsługa PSZOK-u nie śpieszy się z szybkim ponownym uruchomieniem przyjęć.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 09.09.2020, 18:10
Do podwyżki za śmieci nie musiała pani wiceprezydent dorabiać żadnej ideologi, ważne w tym wszystkim jest tylko końcowa kwota, ile ostatecznie przyjdzie nam wszystkim płacić, mimo prowadzonej segregacji, na której przecież odbiorca śmieci zarabia nie małą kasę.

Pozostałe