Świnoujście. „Wyspiarka” – zadanie wykonane!

  • 23.09.2021, 13:09 (aktualizacja 23.09.2021, 16:49)
  • Leszek Wątkowski
Świnoujście. „Wyspiarka” – zadanie wykonane! ZTV Świnoujście
Jeszcze 5 marca 2021 roku nie wszyscy wierzyli, że zapowiadana inwestycja związana z drążeniem tunelu drogowego przez olbrzymią maszynę TBM, której nadano imię „Wyspiarka” między wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu przebiegać będzie bez problemów i w tak szybkim tempie.

W minioną niedzielę, 19 września br. o godzinie 15.03. „Wyspiarka” przebiła betonową ścianę na wyspie Wolin i „wjechała” do komory odbiorczej, kończąc w ten sposób swoje zadanie. Kierownik budowy tunelu Sławomir Skraba wraz z ekipą techniczną nie kryje zadowolenia z jakości i szybkości wykonanego zadania. Należy dodać, że maszyna TBM pracowała 24 godziny 7 dni w tygodniu a przy procesie wiercenia obecnych było zawsze blisko  100 - osobowa załoga techniczna. Wywierconych zostało 1484 metry bieżące tunelu, wydobywając z pod ziemi ponad 212 tysięcy m³ urobku. Teraz na wyspie Wolin trwają techniczne prace związane z przygotowaniem do demontażu maszyny TBM, samo wydobycie (w częściach) maszyny ma trwać około 3 miesięcy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Karol
Karol 23.09.2021, 15:43
To 50% zadania dopiero budowniczowie wykonali, bo jest teraz olbrzymia dziura w ziemi, teraz trzeba będzie tę dziurę przystosować do przejazdu. Trzymam kciuki za powodzenie, w II części prac, że wszystko pójdzie też sprawnie.
Arleta
Arleta 23.09.2021, 13:36
Suuuuper! Wykonawca cieszy się z wykonanej drążeniowej pracy maszyny a ja wraz z innymi miesszkańcami, że już za rok skończy się promowy horror, trwający dla mnie ponad 48 lat. BRAWO BUDOWNICZOWIE! 🤣

Pozostałe