Samorządowy Program Informacyjny – październik 2021

  • 08.10.2021, 14:38 (aktualizacja 08.10.2021, 18:23)
  • Leszek Wątkowski
Samorządowy Program Informacyjny – październik 2021 ZTV Świnoujście
W programie z udziałem Janusza Żmurkiewicza prezydenta Świnoujścia, który ustosunkował się do wielu kwestii i pytań dotyczących podejmowanych decyzji.

Prezydent odniósł się m.in. do kwestii związanych z uruchomieniem tunelu, gdyż już pojawiły się głosy oburzonych, że po otwarciu tunelu wyspa Uznam zostanie rozjechana przez kierowców z zewnątrz i ruch drogowy w mieście zostanie sparaliżowany. Kolejnymi sprawami poruszanymi w programie były: posezonowy temat dyżurny – brak trzeciej karetki pogotowia ratunkowego w mieście i wsparcie finansowe z budżetu miasta dla Morskiego Klubu Sportowego „Flota” Świnoujście. Na koniec prezydent pochwalił się prestiżowymi ogólnopolskimi wyróżnieniami jakie niedawno odebrał dla wszystkich mieszkańców. Zapraszamy!

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Observer
Observer 13.10.2021, 07:46
Uważam, że w sprawie dróg dojazdowych i wyjazdowych z tunelu nie ma co dziś siać paniki, że miasto rozjeżdżą kierowcy z zewnątrz i będzie to wielki korek. Na początku zapewne będzie z tymi wjazdami trochę zamieszania i ciasnoty na ulicach, bo przyjadą do nas ci którzy będą chcieli tylko przejechać tunelem. Turyści przyjadą tylko ci którzy mają miejsca w hotelach i apartamentowcach. Pozostaną kierowcy weekendowi, ale ci są zazwyczaj nie dłużej jak 2 doby na wyspie. Chiałem zauważyć, że wszyscy z wjeżdżających tunelem do miasta potencjalnie wiozą potrzebne miastu złotówki za usługi i inne przyjemności.Te wszystkie przesłanki, nie zwalniają jednak miasta z budowy nowych parkingów, ulic i miejsc postojowych.
david
david 10.10.2021, 10:23
To są jaja żeby strażakami wysługiwać się jako karetką pogotowia!!! Rozumiem udzielanie pomocy poszkodowanym w trakcie wypadku, czy pożaru, ale wysyłać na sygnale dwa wozy ratowniczo-gaśnicze po panią która zwichnęła nogę w kostce, to chyba lekka przesada!? Przyzwyczailiśmy się już, że strażacy z PSP wyjeżdżają nieść pomoc dla mewy, kota i usuwania rozlanego oleju na jezdni. Teraz mamy przyzwyczajać się do tego, że zamiast wezwanego ambulansu z ratownikami medycznymi, przyjadą do chorego dzielni strażacy? Panie prezydencie, no chyba jest to już pomylenie palca z ch...jem!?
Irena
Irena 09.10.2021, 18:09
Dalszych wspamnialych inwestycji,P.Prezydencie,powodzenia
Mieszkaniec
Mieszkaniec 08.10.2021, 20:46
Kolejną inwestycją po tunelu powinna być budowana sala widowiskowo - sportowa. Nie kolejna sala gimnastyczna! Sala uniwersalna która może pomieścić około tysiąca widzów, gdzie po technicznej aranżacji może wystąpić ze spektaklem teatr, gdy jest potrzeba może odbyć się mecz koszykówki czy siatkówki, można zagrać w tenisa, lub w kilka godzin powstaje miejsce do występu dużego zespołu estradowego, czy orkiestry symfonicznej, gdzie po nich na dużym ekranie można obejrzeć film. Obiekt z szatniami, garderobami z pełnym węzłem sanitarnym i oczywiście klimatyzowanymi pomieszczeniami. Takiej inwestycji w mieście brakuje panie Prezydencie. Może czas już tę inwestycję zrealizować a nie o niej od wielu lat tylko gadać!?
Projekt kanapa za 40 kolo
Projekt kanapa za 40 kolo 09.10.2021, 22:31
Dla kogo taka hala ? Po co? Czy ludzie w tym miescie nie przesadzacie.... ??
Bardzo dobrze ,ze miasto nie zbudowalo :
Kina, aquaparku , teatru itd...
Kino 4 sala -oblozenie na poziomie srednim ( prywatne )
Aquapark - mieszkaniec moze wejsc na preferencyjnych warunkach - prywatne ( oblozenie srednie )
Miasto buduje w/w sale multifunkcyjna ( o ile wiem to za parkiem.Grycana chyba Grycan planuje postawic cos takiego - prywatnie?
To po co miasto - podatnicy mamy to finansowac ? Moze miasto wejdzie w uklad PPP i tyle.
Inna sprawa jest to ,ze budowa przez miasto bedzie : droga i slabej jakosci z problemami kanapami i chwastami za 40 tys lub wiecej i oczywiscie wg projektu jedynej i nie omylnej Pani z ca PMa ktora zawsze wszystko wie naj naj...
Mieszkancu.- daj spokoj z wioski aglomeracji nie zrobisz.
Klara
Klara 08.10.2021, 20:09
Fakt, nie było tunelu było narzekanie, że brak jest stałego połączenia, teraz gdy sprawa tunelu się finalizuje, co niektórzy panikują, że tunel zdezorganizuje życie w mieście! Prezydent ma rację, że tu nikt nie będzie się pchał, po to tylko by samochodem pojeździć sobie po mieście.

Pozostałe