Rozmowy na czasie

  • 29.03.2021, 12:20 (aktualizacja 29.03.2021, 12:35)
  • Leszek Wątkowski
Rozmowy na czasie ZTV Świnoujście
Z danych Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta dowiadujemy się, że na dzień 26 marca br. na terenie Świnoujścia zarejestrowanych było: 31.494 aktywnych pojazdów, w tym 2.091 samochodów ciężarowych i 23.583 samochodów osobowych. Do tego trzeba doliczyć setki pojazdów mieszkańców pobliskich miejscowości Niemieckich i pojazdy turystów przybywających okrągły rok z Polski.

W roku 2019 na zlecenie Urzędu Miasta wykonane zostało,  zamówione w krakowskiej firmie Via Vistula – 117 stronicowe opracowanie pn. "Koncepcja Zarządzania Ruchem w Świnoujściu", uwzględniające różne aspekty rozwiązań ruchu drogowego po uruchomieniu tunelu drogowego pod Świną. Do tego opracowania złożony został wniosek o powołanie w najbliższym czasie Zarządu Dróg Miejskich w Świnoujściu. Jak niedawno napisał w swoim wystąpieniu do prezydenta miasta radny Stanisław Bartkowiak - „Teraz  czas będzie odmierzany kolejnymi metrami wykonanego obiektu”. Jak wiemy pracy przed miejskimi służbami i decydentami jest sporo a czasu do wykonania i wdrożeniu wiele innowacyjnych rozwiązań nie za wiele, by miasto po prostu się nie zakorkowało i było przyjazne dla wszystkich użytkowników ruchu. Zaproszenie do programu Rozmowy na czasie przyjęli: Barbara Michalska I zastępca prezydenta Świnoujścia i radny RMŚ Stanisław Bartkowiak. Zapraszamy!

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
JB
JB 05.04.2021, 19:34
Warto zastanowić się nad sposobem przebudowy Wybrzeże Władysława IV. Ulica ta będąca najlepszym sposobem wprowadzenia ruchu kołowego do wschodniej części dzielnicy nadmorskiej z drugiej strony przeszkadza w stworzeniu przyjaznej strefy pieszej w centrum miasta łączącej Place Wolności i Słowiański z bulwarem nad kanałem. Może by tak mimo ogromnych kosztów, przynajmniej odcinek od Rybaki do placu rybaka poprowadzić pod ziemią przybliżając przestrzeń miejską do wody. W Łodzi już tak myślą o pieszych😀. https://expressilustrowany.pl/…
Realista
Realista 30.03.2021, 19:34
Źle by się stało jak te wakaty techniczne o których mówi p. Michalska zaczęły by wpływać na przebieg planowania i prac drogowych w mieście, oznaczałoby to, że zaplanowane inwestycje nie zostaną wykonane w terminie to dojazd do tunelu wyglądałby jak teren budowy, co wcale dobrze nie wróży inwestycji. Wiemy też, że GDDKiA zapowiada, że dopiero pod koniec 2024 będzie gotowa cała S-3.
kierowca wyspiarski
kierowca wyspiarski 30.03.2021, 09:31
Cieszę się, że Telewizja podchwyciła jakże ważny temat związany ze sprawą ruchu na terenie wysp. Wiadomo, że w tym temacie nie jest najlepiej a dużo spraw dotyczących szeroko pojętego drogownictwa po prostu jest do wykonania. Te wszystkie nowo powstające plany powinny być uniwersalne i na wiele lat funkcjonalne, by nie trzeba ich było co roku zmieniać czy modernizować, dlatego powinni je opracowywać fachowcy a nie amatorzy. Liczę na więcej informacji w miarę gotowych rozwiązań drogowych w mieście.
observer
observer 29.03.2021, 21:06
Myślę, że rozwiązania komunikacyjne o których mówi p. Michalska zostaną zrealizowane i nie były li tylko marzeniami. Fakt, że czasu jest niewiele a roboty multum ale gdy za długo nie będzie się dyskutować, wymyślać i konsultować to może się udać. Nie bardzo wiem, czym by miał sie tak naprawdę zajmować zarząd Dróg Miejskich, chyba nie malowaniem znaków poziomych i dostawianiem znaków drogowych?
Tadeusz
Tadeusz 29.03.2021, 20:38
Przybędzie niebawem urzędników do nowej instytucji miasta jakim będzie zarząd dróg miejskich, mam nadzieję, że ze swoich podatków mieszkańcy opłacać będą fachowców a nie znajomych królika?
Barbara Michalska
Barbara Michalska 30.03.2021, 07:08
Szanowny Panie. Zatrudnimy od ręki fachowców i znajomych królika :-) . Oby tylko mieli odpowiednie kwalifikacje. Jak na razie mimo kolejnych ogloszeń ciągle mamy wakaty w wydziałach technicznych. Pracy jest bardzo dużo, odpowiedzialność wysoka.
Wiesław
Wiesław 30.03.2021, 08:46
Pani Prezydent ma pani rację, zresztą mówiła to pani w trakcie programu, że niestety jest grupa mieszkańców, której co by się nie robiło w mieście to i tak to będą krytykować, bo oni wiedzą lepiej. Dobrze, że tych malkontentów jest mniej od mieszkańców i decydentów myślących i robiących inaczej, wbrew ich wiecznym narzekaniom i stękaniom!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.03.2021, 19:17
W gadulcu nawet ciekawie te zapowiedzi zmian drogowo–komunikacyjnych w mieście wyglądają, mam tylko wątpliwości co do terminów realizacji tychże planów i żeby wszystko nie zakończyło się na radosnych zapowiedziach wiceprezydent Michalskiej

Pozostałe